Jale Çelik - Hiç

Tarihler: 07 Aralık 2012 Cuma ~ 05 Ocak 2013 Cumartesi

Yer: Gallery Linart

Adres: Abdi İpekçi Cad. Gülen Apt. No:24/4 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 247 47 29

Web: http://http://www.g-linart.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 7, 2012 ~ Oca 5, 2013

Gallery Linart; hayatın kaosunu “ti”ye alan ressam Jale Çelik’in “Hiç” adını verdiği sergisine ev sahipliği yapıyor! Hayatı bir kalıp içine sokmaktan hoşlanmayan Çelik”in resimlerinin izleyiciye sınırsız düşünebilme olanağı sağlayan sergisi, 7 Aralık 2012, Cuma günü açılıyor. Sergi, 5 Ocak 2013 tarihine kadar sanatseverler tarafından Gallery LiNART’ta görülebilir.

Yarattığı resimlere anlam yüklemenin, insanları kısıtladığını ve aslında daha açık fikirli olmaya ihtiyacımız olduğunu düşünen Jale Çelik; içinde “hiç” taşıyan işlerin, izleyicinin algılarını sınırsız bırakmaya olanak verdiğini belirtiyor. Aksi takdirde, hayatın belli bir kalıba sokulduğunu oysa “hiç”liğin, belirginlikler ile karşılaştırıldığında daha zor ve yaratıcılık gerektirdiğini vurguluyor. Eserlerini de bu doğrultuda oluşturan Çelik; “Eserler ortaya çıkarken benden sadece yararlanıyor ve dolayısıyla hiçbir şeye yaslanmasını istemiyorum; ne bana, ne bir politik düşünceye ne de bir ideolojiye” diyerek eserlerine isim koymayı tercih etmiyor.

Ankara’da doğup büyüyen Jale Çelik, resim aşkının kendi için başlayan ve biten bir süreç olmadığını vurguluyor. “Çocukluğumda kelimelerin renkleri olduğunu düşünürdüm” diyen sanatçı; “Hatta isimleri duyduğumda dahi kişiler kafamda bir anda renge dönüşüyordu. Çocukluğumda içimde bulduğum bu duygu, sonraları hayatı algılama biçimime dönüştü. Böyle doğdum ve hayatım renklerden oluştu, çalışırken de duygularımı renklendiriyorum, o kadar.” diye ekliyor.

Renkleri ezmeden, çamurlaştırmadan, çarpıcı bir biçimde kullanmayı seven ve kendini, ellerine teslim eden Jale Çelik; küçük bir duvar büyüklüğünde, üç boyutlu eserler meydana getiriyor. Birçok boya katmanını bir arada kullanarak resme derinlik kazandıran ressam Jale Çelik’in, uluslararası koleksiyonlarda ve Türkiye Resim Heykel Müzesi’nde eserleri buluyor.

Jale Çelik’in “Hiç” adını verdiği sergisi, 7 Aralık 2012 – 5 Ocak 2013 tarihleri arasında Gallery LiNART”ta sanatseverler tarafından görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT