Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler

Tarihler: 15 Eylül 2011 Perşembe ~ 22 Ekim 2011 Cumartesi

Yer: Kare Sanat Galerisi

Adres: Abdi İpekçi Cad. No:22/8-9 K:2-3 Nişantaşı istanbul İstanbul

Telefon: 0212 240 44 48

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 15, 2011 ~ Eki 22, 2011

Kare Sanat Galerisi, 15 Eylül - 22 Ekim 2011 tarihleri arasında Denizhan Özer küratörlüğünde "Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler" isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

12. İstanbul Bienali’ ne paralel programlar içinde yer alacak olan sergide değişmekte olan günümüz gerçeklerine karşı söylem geliştiren 25. uluslararası sanatçının resim, heykel, video, enstalasyon ve fotoğrafları yer alacaktır.

Günümüzde gerçek, kendi kendisini tahrip eden bir kavram olarak önümüzde durmaktadır ve artık öyle bir hale gelmiştir ki inandırıcılığı tartışılır olmuştur. Çünkü artık herşey kurgudur ve bu kurgu, içinde bulunan duruma göre, sürekli değişmektedir. Sınıf, toplum katmanları ya da Baudrillard` ın deyimiyle kitleler bu değişikliğe göre yol almakta, bu da onları belirlenmiş kalıpların içine sokmaktadır. Düşünme biçimi, dolayısıyla da yaşamı şekillendiren gerçek, kendi gerçekliğini yitirerek, kendi içinde farklılaşıp taşıdığı anlamla çelişkiye düşmektedir. Artık insan, hayatın içinde eksik olan bir gerçektir.

Yaşadığı döneme tanıklık eden sanatın, kendi kendisiyle çelişkiye düşen gerçek kavramından etkilenmemesi olanaksızdır. Yabancılaştırma ve dışlayıcılık günümüz sanatının en belirleyici ve en önemli özelliği olmuştur. Aynı zamanda tepkiseldir ve bu tepki karşıt bir söylemi de beraberinde getirmektedir.

11 ülkeden 25 sanatçının yer alacağı "Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler" isimli sergi Kare Sanat Galerisi’nin iki salonunda izlenebilir.

Küratör: Denizhan Özer
Sanatçılar: Anna Jakupovic, Arman Tadevosyan, Alina Gavrielatos, Babi Badalov, Bülent Demirağ, Christopher Thomas, Demet Taşpınar, Emin Çizenel, Gabriel Adams, Holger John, Iliko Zautashvili, Jacques Crenn, Joachim Seinfeld, Kamil Fırat, Lorraine Field, Marek Schovanek, Mehmet Ayanoğlu, Nur Ataibiş, Özcan Uzkur, Paul Eachus, Pfelder, Sylvia Lüdtke, Tansel Türkdoğan, Victoria Rance, Yeşim Şahin.

Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT