Kashmir Ömer - Nevhan Varol - Suret-i Yolculuk

Tarihler: 20 Mart 2012 Salı ~ 30 Mart 2012 Cuma

Yer: Aznavur Sanat

Adres: Aznavur Pasajı İstiklal Cad. No:108 Kat:1 Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 249 22 10

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 20, 2012 ~ Mar 30, 2012

Ressam Kashmir Ömer ve Psikolog/Şair Nevhan Varol, “Suret-i Yolculuk” ve “Zaman Kolleksiyoncusu” isimli resim ve şiir serilerinden bir seçki ile 20 Mart -30 Mart 2012 tarihleri arasında Aznavur Sanat’ın ev sahipliğinde sanatseverler ile buluşuyor.

İnsanın kendine yolculuğu ya da kendini arayışı, dünya tarihinde hem edebiyat, hem görsel/plastik sanatlar, hem tasavvuf hem de psikolojide belirgin bir tema olarak kendini göstermiştir.

Bu anlamda “suret-i yolculuk”, kendi iç sesini arayan, duyan ve onun peşinden giderek gerçek kendini arayan ve bu yolculukta keyif ya da acı veren deneyimlerini, inanç ve duygularını sorgulayan, kendinden yola çıkarak yaşamı, yaşama bakarak kendini anlamlandırmaya çabalayan iki farklı gözün etkileşimsel bir işbirliğidir.

Etkileşimseldir, çünkü bir ressamın içsel sesinin yansıması olan suretlere, izleyici olarak bakan bir çift gözün, kendi çağrışımları ile baktığı resimlere yazılmış olan kelamları içermektedir.

AÇILIŞ ve KOKTEYL: 20 Mart, Salı / 19:30

SLAYT ve ŞİİR DİNLETİSİ: 23 Mart, Cuma / 18:30

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT