Kesişme

Tarihler: 10 Şubat 2010 Çarşamba ~ 26 Şubat 2010 Cuma 10-26 Şubat 2010

Yer: İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 10, 2010 ~ Şub 26, 2010

Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi, Kesişme adlı ilk sergisiyle izleyicilerle buluşuyor.

İstanbul 2010 Kültür Başkenti Projelerinden biri olan “Konstantinapolis’ den İstanbul’ a” kapsamında, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü` nün ev sahipliğinde gerçekleşecek olan sergide, göçün siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel tüm sonuçlarının sorgulandığı yapıtlar yer almaktadır.

Plastik sanatların farklı disiplinlerinden sanatçılar bu İnisiyatif` te biraraya gelerek, göçün toplumsal etkilerini yorumladılar. Gül Bolulu, Esra Carus, Tahsin Çorbacı, İbrahim Koç, İpek Mursaloğlu, Süreyya Oskay, Mustafa Özkan, Çetin Pireci, Deniz Pireci ve Gazi Sansoy` dan oluşan Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi", İstanbul` dan başlayarak, "her yerde sanat" sloganıyla, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde sergiler açacaktır. İnisiyatif, sanatın göçerliği üzerinden her durakta yeni sanatçıları bünyesine alarak, çok kültürlü, çok uluslu bir yapı olmayı hedeflemektedir.

Kesişme

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT