Komet Sergisi

Tarihler: 20 Ekim 2011 Perşembe ~ 03 Aralık 2011 Cumartesi

Yer: Hayaka Artı

Adres: Çukurcuma Caddesi No: 19A Tophane 34425 İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 219 42 46

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 20, 2011 ~ Ara 3, 2011

Hayaka Artı 20.10 - 03.12.2011 tarihleri arasında Komet’in "Neriman Tuna’ya Saygı" sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 1950’li yıllardan başlayarak İstanbul'da aktif bir hayat yaşamış olan feminist bir kadının ölümünden sonra sokakta terk edilmiş bulgularından oluşuyor.

Komet; “Yeni Yaşantı dergisini çıkaran, kadın haklarını koruyan, kadın örgütlenmesi için çalışan, dünyanın bütün ülkelerindeki kadın örgütleriyle ilişkiye geçerek, yaptığı gezilerde birçok ülkenin yöneticileri veya ileri gelen aydınları, sendikacılarıyla görüşen; bu uğurda servetini harcayıp bitiren Neriman Tuna .. sonunda, yalnız ve parasız bir biçimde ölüyor ve her şeyi sokağa atılıyor. Ben bu sergilediklerimizi onların arasından, tozlu görselliklerden seçtim. Bunlar bir kurgu değil hakiki bir hayat dramını gösteren belgelerdir.” diyor.

Sergide bulunan fotoğraflar, gazete kupürleri, mektuplar, sertifikalar sayesinde Neriman Tuna’nın hatırlanmak istediği şekilde geride kalan ve kendisini tasvir eden özel görüntüleri izlenebilecek. Komet’in bu bulguları sergileme seçimi hayalet bir kadının portresini seyircilerin gözünde görünür kılacak ve aynı zamanda Neriman Tuna’nın yaşamışlığının bir dokümantasyonu olacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT