Konuşan Resimler Ebedi Edebi & Trio

Tarihler: 13 Mayıs 2018 Pazar ~ 13 Mayıs 2018 Pazar 13 Mayıs 2018 18:00

Yer: Canca Sanat Atölyesi

Ücret: Ayakta - 25.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 13, 2018 ~ May 13, 2018
Konuşan Resimler sergisi yoğun ilgi üzerine İstanbul'da Canca Sanat Atölyesinde tek bir gece ile tekrar sergileniyor. Sergi gecesi Trio Artistanbul konseri de gerçekleşecektir.

“Ebedî - Edebî” ismi verilen sergi, Cumhuriyet döneminin beş farklı akımından edebiyatçıların hayatlarını, kırılma noktalarını, hayallerini ve aşklarını plastik sanatlar ile edebiyatı birleştirerek tekrar gün yüzüne çıkartıyor, günümüz kuşağı ile buluşturuyor... Sergide yer alan yağlı boya tablolara eşlik eden hikâyeleri de Türkiye’nin önde gelen oyuncuları ve seslendirme sanatçıları seslendiriyor. Bu seslendirmeler dijital ekran ve kulaklıklar ile sergi boyunca davetlilere aktarılıyor olacak. 
Farklı fikirlerin, dünden bugüne, bugünden yarına, tuvale yansıyan renkler gibi farklılık ve uyum içinde bir arada yaşamasını hayal eden sanatçı, bu sergide farklı fikirleri ile tarihe iz bırakan edebiyatçıları ağırlıyor.

Sergiye konu olan edebiyatçılar:
Ahmed Arif, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Ahmet Telli, Arif Nihat Asya, Aşık Veysel, Atilla İlhan, Aziz Nesin, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Behçet Necatigil, Bilge Karasu, Cahit Külebi, Cahit Sıtkı Tarancı, Can Yücel, Cemal Süreya, Didem Madak, Ece Ayhan, Edip Cansever, Faruk Nafiz Çamlıbel, Füruzan, Gülten Akın, Haldun Taner, Halide Edip Adıvar, Halikarnas Balıkçısı, İlhan Berk, Kerime Nadir, Leyla Erbil, Melih Cevdet Anday, Metin Altıok, Mina Urgan, Nazım Hikmet, Necati Cumali, Necip Fazıl Kısakürek, Neyzen Tevfik, Nezihe Meriç, Oğuz Atay, Oktay Rifat, Orhan Veli, Ömer Seyfettin, Özdemir Asaf, Peyami Safa, Reşat Nuri Güntekin, Rıfat Ilgaz, Sabahattin Ali, Sait Faik, Sevgi Soysal, Sezai Karakoç, Tezer Özlü, Tomris Uyar, Turgut Uyar, Ümit Yaşar Oğuzcan, Yaşar Kemal.

Sergideki hikâyeleri seslendirenler:
Alican Yücesoy, Almıla Uluer, Esen Ali Bilen, Ayçin İnci, Bahtiyar Engin, Berkay Tulumbacı, Beyti Engin, Can Sözeri, Caner Cindoruk, Cem Davran, Cenk Sözeri, Cengiz Bozkurt, Ceylan Ertem, Demet Evgar, Deniz Çakır, Emre Erkan, Erkan Can, Esra Dermancıoğlu, Ezel Akay, Ezgi Sözeri, Fikret Kuşkan, Kanpolat Görkem Aslan, Hakan Kurtaş, İsmail Demirci, Kerem Atabeyoğlu, Levent Özdilek, Levent Üzümcü, Melih Selçuk, Mehmet Günsur, Mert Fırat, Mert Öner, Murat Akkoyunlu, Onur Saylak, Oktay Kaynarca, Ozan Akbaba, Rana Mamat, Rıza Kocaoğlu, Sanem Çelik, Sarp Akkaya, Saygın Soysal, Selen Öztürk, Selim Bayraktar, Serdal Genç, Serhat Teoman, Serkan Altunorak, Sevinç Erbulak, Songül Öden, Toprak Sergen, Yekta Kopan, Yiğit Özşener.

Trio ARTİSTANBUL hakkında:

3 kardeş ülkeden 3 heyecan verici müzisyen!

Alanlarındaki  en donanımlı  okullarda  eğitim aldılar  ve dünyanın önde gelen hocaları ile çalıştılar.Solo ve oada müzüği çalışmalarının yanısıra  eğitmenlik de yapan bu 3 müzisyeni biraraya getiren, müziğin ortak dili ve sahip oldukları benzer müzik anlayışı oldu.   

Dikkat çekici kariyerleri, bu 3 müzisyenin 2015'de biraraya gelerek Trio Artistanbul'u krmalarıyla taçlandı. Yılların birikim ve tecrübesiyle biraraya gelmeleri, tam da sanatçıların olgunluk sönemi sayılabileceken güzel ve verimli çağlarında, çok kısa bir sürede geniş bie repertuar yapmalarını sağladı. Trio Artistanbul, klasik dönemden günümüze renkli bir repertuara sahip. Konserlerinde dinleyenlerine, özel ve unutulmaz anlar yaşatmak, müzikle ortak duyguyu yakalamak ve olabilğince çok kişiye ulaşmak, Trio Artistanbul'un en temel arzusu.

Jülide Canca Eke – Cello
19833 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyolonsel Bölümü'nde Reşit Erzin ve İhsan Kartal ile çalıştı. 1986 - 1991 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Josef Györfi ve Doğan Cangal'ın öğrencisi olarak önlisans eğitimini tamamladı. Rengim Gökmen yönetiminde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde genç solist olarak Saint Seans cello konçertosunu seslendirdi. Eğitimi süresince, Çek Cumhuriyeti'nde J. Podharranski ve Viyana'da David Geringas yönetimindeki yaz kurslarına katıldı. 1991 yılında girdiği Viyana Konservatuarı'ndan (Konservatorium der Stadt Wien) Prof. Adalbert Skocic'in öğrencisi olarak 1997 yılında , Solistlik bölümü master dercesiyle, başarıyla mezun oldu.Sanatçı, Viyana'da kaldığı dönemde ,Şef Peter Burwik yönetimindeki ORF (Avusturya Devlet Radyo ve Televizyonu) 20. yy. Orkestrasında çalıştı. Viyana Konservatuarı Opera Orkestrası'nda grup şefi olarak ve Viyana Johann StrauB Orkestrasında solo çellist olarak çalıştı. 1998 - 2011 yılları arasında Akbank Oda Orkestrası ve İstanbul Oda Orkestrası ile çalışan Eke, halen solo ve oda müziği çalışmalarına devam etmektedir. Tangoneva grubunun solo çellisti, Feministanbul Kadınlar Orkestrası ve Onbirart Sanat Atölyesi'nin kurucusudur.

Olexandr Samoylenko – Keman
1968 yılında Ukrayna'da doğdu. 1995 yılında Kiev Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu.1995-1998 yılları arasında Kiev Devlet Senfoni Orkestrası'nda 'başkemancı' olarak görev yaptı. 1992-1997 yılları arasında Hollanda'da Concertgebouw salonunda solist ve başkemancı olarak, 1997 yılında bir sezon boyunca Kiev'de 'House of Chamber and Organ Music'te, 1997 yılında İtalya'nın Roma ve Missina şehirlerinde 'Festival of String Music' kapsamında solist olarak konserler verdi. Sanatçı solist ve başkemancı sıfatıyla: Amerika, Meksika, Kore, İspanya, İtalya, Fransa, Belçika, İsviçre ve Avusturya gibi belli başlı ülkelerde konserler verdi. 1999 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'na 'başkemancı' olarak atandı.

Tutu Aydınoğlu -Piyano
Tutu Mammadova Aydınoğlu 1984 yılında Azerbaycan Bakü'de doğmuştur. 1990 yılında Piyano eğitimine özel bir müzik okulunda R. Atayeva'nın sınıfında başlamış, 2002 yılında eğitimini üstün derece iyi tamamlamıştır. Aynı yıl Bakü Müzik Akademisi'nin lisans bölümüne Prof. O. Abaskuliyev'in sınıfında devam ederek 2006 yılında pekiyi derece ile mezun olarak Yüksek Lisans eğitimini yine Prof. O. Abaskuliyev ile sürdürmüştür. 2008 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayan sanatçı aynı yıl İstanbul'a taşınmış ve 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim görevlisi olmuştur. 2011 yılında 'Sanatta Yeterlik' sınavında başarılı bulunarak Prof. Meral Yapalı ile piyano çalışmalarına devam etmiştir. 2013 yılında Rusya Konsolosluğu'nun yapmış olduğu S. Rachmaninoff Piyano Yarışması'nın finalisti olmuştur. 2015 yılında Sanatta yeterlilik eğitimini başarıyla tamamlamışdır. Sanatçı halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda eğitim vermektedir.

- Etkinlikte numarasız oturma düzeni vardır.- Etkinlik 18:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT