Küçük Ellerin Renkli Dünyası-II Sergisi

Tarihler: 03 Nisan 2011 Pazar ~ 03 Nisan 2011 Pazar

Yer: Moda Deniz Kulübü

Adres: Moda Caddesi Ferit Tek Sk. No:1 81300 Moda-Kadıköy İstanbul İstanbul

Telefon: 0216 346 90 72

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 3, 2011 ~ Nis 3, 2011

3 Nisan Pazar günü, Moda Deniz Kulübü Balo Salonu’na brunch’a katılan kulüp üyeleri kanserli çocuklara umut olacak.

KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı), Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Servisi’nde kanser tedavisi süren çocukların yaptığı resimlerden oluşan, 1 gün açık kalacak, bir sergi düzenliyor.

“Küçük Ellerin Renkli Dünyası-II” başlıklı sergide satılan resimlerin geliri, maddi durumu iyi olmayan çocukların kanser tedavisi için kullanılacak.

Oyun Oynayacakken Hastanede Yatıyorlar

Türkiye`de her yıl yaklaşık 2.000 çocuk kansere yakalanmakta ve sevindirici bir biçimde günümüzde bu çocukların %80`ini iyileştirilmekte. Ancak bilindiği gibi kanser, tedavisi uzun süren ve masraflı bir hastalık ve birçok aile tedavi masraflarını karşılayamamakta...

Çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle 2000 yılında kurulan KAÇUV Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, "Maddi sorunları nedeniyle tedavisi aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak" üzere çalışmalarını 10 yıldır aralıksız sürdürüyor.

Bir Resim-Bir Umut

Okul çağında, hatta kundakta birçok çocuk/bebek maalesef bu amansız hastalığın pençesinde… Bazen 8 ay hastaneden hiç çıkmadan yoğun olarak tedavi görüyorlar.

KAÇUV olarak bizler çocukların hastanede yattıkları bu sıkıcı ve acı verici süreçte, kısa bir süre için de olsa hastalıklarını unutmalarını sağlamak için her gün çeşitli aktiviteler düzenliyoruz; resim yapmak da bunlar arasında... Gönüllü psikologlarımız eşliğinde yapılan “sanat terapisi” ile hastalık sürecinde sözlerin yetersiz kaldığı yerde çocuklarımızın mutlu ve eğlenceli dakikalar geçirmeleri adına önemli bir kapıyı aralıyoruz.

İlkini geçen yıl mart ayında başlattığımız sergilerimize bu yıl Moda Deniz Kulübü ev sahipliği yapıyor. Sizleri de aramızda görmek istiyoruz. “Bir resim de bir hayat kurtarır.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT