Lebibe Sonuc - Leb-İ Beden

Tarihler: 10 Aralık 2012 Pazartesi ~ 25 Aralık 2012 Salı

Yer: Galeri Eksen

Adres: Maçka Cad. No :29 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 219 08 50

Web: http://http://www.galerieksen.com

E Posta: info@galerieksen.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 10, 2012 ~ Ara 25, 2012

Kendi özgün stili ve güçlü tekniği ile şaşırtıcı eserler üreten, bütün dünyada bu tekniği kullanabilen tek Türk kadın sanatçı olan Lebibe Sonuc, ‘Leb-i Beden’ sergisi ile 5-25 Aralık tarihleri arasında Galeri Eksen’de.

Kadının, milyonlarca yıllık gelenekler ve toplumların ‘kutsallık’ üzerine inşa ettiği katmanlar doğrultusunda sürekli olarak ve yeniden katmanlanan kimliğini, rollerini, hüzünlerini, sancılarını, acılarını bu kez dünyaca ünlü ressam Lebibe Sonuc’un eserlerinden dinleyeceğiz.

Sembolik imgelerin ötesinde özgün çizimleri, bağımsız kadın figürleri ve farklı medya kullanımı ile karmaşık ve mistik kadın kimliklerini şaşırtıcı şekilde anlatan ve hatta yeniden yaratan Lebibe Sonuc, toplumsal algıların kadına yüklediği sonsuz ağırlığı kendine yük edinmiş bir sanatçı.

Lebibe Sonuc’un eserleri, toplumsal değer yargılarının kadına yönelik olarak kalıplaştırdığı rollerin birer izdüşümü.

Kadın kavramı ile bağdaştırılan ‘kutsal’, ‘anaç’, ‘kırılgan’, gibi karakteristik tanımları, korkutucu görünen ve deformasyona uğratılmış figürlerle eleştiren hatta bu yolla bu kavramları imha etmeyi amaçlayan Lebibe Sonuc’un Leb-i Beden Sergisi, 5-25 Aralık tarihleri arasında Galeri Eksen’de görülebilir.

Lebibe Sonuc - Leb-İ Beden

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT