Lesya Demçenko Resim Sergisi

Tarihler: 21 Ağustos 2008 Perşembe ~ 03 Eylül 2008 Çarşamba

Yer: Galeri Artist Çukurcuma

Adres: Altıpatlar Sok. No: 26 Çukurcuma Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 251 91 63

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 21, 2008 ~ Eyl 3, 2008

Galeri Artist Çukurcuma, Lesya Demçenko’nun farklı teknikler kullanarak oluşturduğu yeni eserlerine 21 Ağustos - 3 Eylül 2008 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Lesya DEMÇENKO, 1974 yılında Kiev’de (Ukrayna) doğdu.1991 yılında Kiev Devlet Sanat Okulunu bitirdi.Ukraynalı sanatçı Eugen Muhoid atölyesinde çalışmalarını sürdürdü.1992-1996 yılları arasında İtalya’nın Perugia kentinde Güzel Sanatlar Akademis’ne devam etti.1997 yılında Biyoloji Profesörü olan babasının Tübitak’taki görevi nedeniyle Türkiye’ye geldi.Türkiye’de birçok kişisel sergilerin yanı sıra, bir çok karma sergilere de katıldı.2000 yılında Almanya’nın Heidelberg ve Eppheim şehirlerinde iki kişisel sergi gerçekleştirdi.Yağlıboya ve suluboya ile yaptığı resimlere son yıllarda “Karton Tekniği” ile yaptığı resimleri de ekledi.
Demçenko’nun farklı teknikler kullanarak yarattığı eserlerin temaları da gündelik hayatlardan esinlenerek oluşturulmuştur.Sanatçı resimlerine kimi zaman İstanbul sokaklarını,kimi zaman kadınları, kimi zaman da natürmortları konu etmiştir.Fakat Demçenko’nun en ilginç ve çekici çalışmaları kendi yarattığı “kartonaj” tekniğini kullanarak yaptığı resimlerdir.Sanatçı çevreye olan duyarlılığını, eserlerinin temel olarak sokaktan topladığı oluklu mukavvaları kullanarak göstermektedir.Sanatçı kartonu bazen keserek,bazen parçaları yapıştırarak ve bazen de boyayarak mukavvanın nasıl duygusal bir malzeme olabileceğini bizlere kanıtlamıştır.
Lesya Demçenko’nun, kendi yarattığı kartonaj tekniği uygulayarak,neşeli ve göz alıcı renkler kullanarak yarattığı usta işi kompozisyonları günümüzün resim anlayışında yeni ufuklar açıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT