Levent Morgök On-Off

Tarihler: 24 Ekim 2011 Pazartesi ~ 26 Kasım 2011 Cumartesi

Yer: Galeri Zilberman

Adres: İstiklal Cad. Mısır Apt. No: 163 Kat:3 D:10 Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 251 12 14

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 24, 2011 ~ Kas 26, 2011

Levent Morgök'ün yeni sergisi Mısır Apartmanı'ndaki Galeri Zilberman'da açılıyor.

On/Off isimli son sergisinde, aşinası olduğumuz resimsel üslubuyla, yeni deneysel yöntemlerini biraraya getiren Morgök, bu sergisinde izleyiciyi resmin sadece yüzeyinde değil, yarattığı farklı katmanlar ve boyutlar arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Sanatçı, ışıklı ara katmanların yanında, özel hazırlanmış mekanizmaların baskısıyla nesneleşen son dönem resimlerini izleyicilerle paylaşacak.

Beyaz küp algısının ötesinde, mekanla farklı bir ilişki kurmak isteyen bu çalışmalarda, yüzeyler ışığın geçirgenliğiyle incelerek, sakladıklarını cömertçe paylaşırken; metal mekanizmaların yarattığı baskıya da tutkulu bir direnç gösteriyor.

Görünen suretlerin ötesinde, o surete anlam veren bakışlarımızın, hikayenin hep farklı yönünü açığa vurmasıyla karmaşık bir anlamlar dünyası kurguluyor. Geçmiş, şimdi, ve gelecek aynı ana sıkışıp yoğunlaşırken; ustaca yapılandırılmış kurgu bu yoğunlaşmayı zahmetsizçe ayrıştırıyor.

Önceki çalışmalarıyla ilişkili, imgeyi farklı gerçeklik katmanlarıyla sorguladığı bu 6. kişisel sergisinde sanatçı, kişisel olduğu kadar toplumsal bir belleği de sorguluyor. Levent Morgök’ün sergisi 24 Ekim-26 Kasım tarihleri arasında Mısır Apartmanı’nda görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT