Leyla Emadi - Abluka

Tarihler: 18 Mayıs 2011 Çarşamba ~ 18 Haziran 2011 Cumartesi

Yer: ALANistanbul – II

Adres: Galip Dede Caddesi No: 24 Zemin - Tünel İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 292 04 14

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 18, 2011 ~ Haz 18, 2011

Leyla Emadi ilk kişisel sergisi ABLUKA ile ALANistanbul’da! İranlı sanatçı kendi kişisel geçmişi, deneyimleri ve ülkesindeki rejim değişimi sürecinin bellek izleri üzerinden yaşamakta olduğumuz toplumsal gidişata çağdaş sanat üzerinden yaklaşıyor.

Genç sanatçı büyük boyutlu tuvallerde resmi ideolojinin gerici ve militer unsurlar tarafından ele geçirilme sürecinin üretmiş olduğu şiddeti geçmişten günümüze bir uyarı gibi yansıtıyor. Emadi güncel siyasal, hukuksal ve toplumsal gelişmeleri, kendisinin ülkesi İran’da tanıklık etmiş olduğu değişimin benzeri olan bir sürece benzetiyor. Sanatçı git gide etkinliğini arttırmakta olan bu gelişmeleri bir abluka olarak nitelendiriyor.

Leyla Emadi tüm galeri mekanını kat eden ve ALANistanbul’da yerlerine uygun olarak üretilmiş tuvaller üzerine çalıştığı bir seri olarak ortaya çıkardığı ABLUKA sergisi ile sert siyasi ve toplumsal göndermeleri yalın bir estetik üretim ile birleştiriyor. Emadi, pastel tonların hakim olduğu ve özel bir figür dilinin bu resim serisinde tekrarlı olarak kullanılması ile dramatik ve trajik unsurları yoğun bir kadınsı duyumsama ile iç içe sokuyor.

Ortaya çıkan yoğun duygular yaratan ve yaşadığımız coğrafyada güncelliğini koruyan bir gerçekliğin sanatsal ifadesi niteliğinde. Sergi ALANistanbul-II galeri salonlarında 18 Mayıs 2011 – 18 Haziran 2011 tarihlerinde görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT