Louise Markus - İstanbul Kitabından Sayfalar

Tarihler: 06 Temmuz 2012 Cuma ~ 17 Temmuz 2012 Salı

Yer: Halka Sanat Projesi

Adres: Kabine Nadire, Dr. Esat Işık Cad. No.12 Moda Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 450 00 75

Web: http://www.kabinenadire.tumblr.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 6, 2012 ~ Tem 17, 2012

Halka Sanat Projesi 4 mayıs - 31 Temmuz 2012 tarihleri arasında Kanadalı bir ressam olan Louise Markus'u konuk ediyor. Markus, İstanbul'da gerçekleştirmeyi planladığı projeyi şöyle tanımlıyor:

Çalışmam ve araştırmam mimari aracılığıyla ifade edilen kültürel kimlik ve onun yaşam biçimleri üzerindeki etkisi ile ilgili. Çalışmama İstanbul'un eski yaşam alanlarını ve sakinlerini işte ve eğlencede fotoğraf layıp, eskis yapmakla başlamayı planlıyorum. Daha sonra bu unsurları kullanarak "Dünyevi Tatlar Bahçesi" adını verdiğim resim serisine başlayacağım.

Louise Markus sanat çevresinde 2001 yılından beri aktif olarak çalışıyor. Ortağı mimar Grant Genova ile birlikte Roy Street Collective adı altında multimedya, görsel sanatlar ve mimarlık konularında çalışan bir kolektife imza atmış. Markus yapıtlarını Kuzey Amerika'da bir çok galeri ve konvansiyonel mekanlarda sergilemiş olsa da kendini girişimci bir sanatçı olarak tanımlıyor. Kendini finanse ederek yaptığı çalışmalarıyla kitleleri sanat yoluyla desteklemek ve canlandırmak hedefi taşımakta. L. Markus hakkında daha fazla bilgi için: www.louisemarkus.com

Louise Markus - İstanbul Kitabından Sayfalar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT