Malik Bulut Heykel Sergisi

Tarihler: 23 Şubat 2011 Çarşamba ~ 20 Mart 2011 Pazar

Yer: Galeri Selvin

Adres: Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy,Beşiktaş İstanbul İstanbul

Telefon: 0212.263 74 81

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 23, 2011 ~ Mar 20, 2011

1974 yılında Silifke’de doğan sanatçı, 2000 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. 2000 – 2004 yılları arasında, heykeltıraş Mehmet Aksoy’a asistanlık yaptı. 2004 yılından bu yana çalışmalarını artık İstanbul’da kendi atölyesinde sürdürüyor. 1999 Çukurova Üniversitesi Heykel Yarışması 1.lik Ödülü, 2009 Ege Art Heykel Çalıştay Ödülüne sahiptir. Anadolu`nun bir çok şehrinde Uluslararası heykel sempozyumu kapsamında yapmış olduğu mermer heykelleri kamusal alanda sürekli olarak sergilenmektedir

Taşın sunduğu olanakların sınırlarında – olanaksızlıklarında – gezinen heykeltıraş Malik Bulut’un son dönem heykelleri; kabuğu çatlatılmış, soyulmuş, içi boşaltılmış figürler aracılığıyla, küreselleşmeyle ruhu emilen, delik deşik edilen insanlık değerlerine bir ağıt sunuyor.

Hem malzeme hem de tema açısından klasik geleneğe bağlı ve ısrarlı tutumuyla Bulut, sanatçı kişiliğine toplumdan yansıyan görüntüleri ekleyerek heykellerini çağdaş bir boyuta taşıyor. Her türlü kavramı imgeyi, duygu ve düşünceyi estetik bağlamda özellikle mermeri tercih ederek görselleştiren heykeltıraş, sempozyumlardaki büyük boyutlu işleriyle kendine özgü bir dil yaratmayı başararak dikkat çekmiştir.

Malik Bulut’un heykelleri 23 Şubat – 20 Mart 2011 tarihleri arasında Galeri Selvin’de sanatseverlerle buluşacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT