Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden “Şehir Notları” Sergisi

Tarihler: 01 Mart 2010 Pazartesi ~ 15 Mart 2010 Pazartesi 1-15 Mart 2010

Yer: Prof. Dr. Erdal İnönü Bilim ve Kültür Merkezi

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 1, 2010 ~ Mar 15, 2010

Biz “Gidemediğimiz yurt köşelerine gitmek, insanımızın kültürel ve etkinlik zenginliğimizin farkına varmak, memleket toprağını, dağlarını, akarsularını yollarını tanımak için fotoğraf çekiyoruz” diyor Marmara İletişim Fakültesi Haber Ajansı muhabirleri.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Nişantaşı yerleşkesinde basın fotoğrafçılığı dersi için çekilmiş olan ödev fotoğrafları ve Miha muhabirlerinin ortak çalışmasıyla oluşturulan sergi Prof. Dr. Erdal İnönü Bilim ve Kültür Merkezi’nde sergileniyor.

İstanbul Rumları’nın dünyasını, Anadolu şehirlerinden izleri, Alevilerin hayatını ve yaşamın dramatik anlarına tanıklık eden seksen yedi fotoğraftan oluşan sergi 15 Mart 2010 tarihine kadar sergilenecek.

Genç foto muhabirler fotoğraf çekme amaçlarını şöyle dile getiriyorlar : “ sevdiklerimizi ölümsüzleştirmek, sevinçlerimizi, acılarımızı bizden sonrakilere bırakmak. Kendimizi tanımak, karşımızdakini anlamaya çalışmak, yeni insanlarla tanışmak. Koca şehirlerin keşmekeşine tanıklık etmek, yabancı bildiklerimize göz göze gelmek. Gidemediğimiz yurt köşelerine gitmek, insanımızın kültürel ve etkinlik zenginliğimizin farkına varmak. Memleket toprağını akarsularını tanımak, bir buğday tarlasında kaybolmak, mesleğimizin güçlükleriyle yüz yüze gelmek. Derslerde öğrenemediklerimizi sınamak için fotoğraf çekiyoruz.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT