Mehmet Ayanoğlu - Grid

Tarihler: 03 Aralık 2011 Cumartesi ~ 31 Aralık 2011 Cumartesi

Yer: Kare Sanat Galerisi

Adres: Abdi İpekçi Cad. Ada Apt. 22/8-9 K:2-3 Nişantaşı/İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 240 44 48

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 3, 2011 ~ Ara 31, 2011

“GRID”
03 Aralık – 31 Aralık 2011

Kare Sanat Galerisi, 31 Aralık'a kadar Mehmet Ayanoğlu’nun New York’da yaşadığı dönemde şehir planlaması ve bina yapılarının muazzam geometrik sistemine karşı bir yabancı olarak duyduğu tepkiyi yansıtan ‘GRID’ başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergide Mehmet Ayanoğlu’nun New York döneminde çelik ve aliminyum kullanarak yaptığı dev duvar heykelleri yer alıyor.

'Şehir, Amerikalılara mahsus olarak, enine ve boyuna kesilmiş bloklar üzerine kurulu. Bu sistem, Avrupa’daki zengin toprak sahiplerinin yüzyıllardır sahip oldukları mülke ve güce ters olarak, New York’da herkese eşit toprak verilmesi fikrinden geliyordu. Bana çarpıcı ve düşündürücü gelen de bu fikirdi. Adil gözüken bu bölüştürmeyi, aristokrasinin fakir halkın üzerinde kurduğu hiyerarşik ve otoriter yapıdan kurtaran, sembolik ve alttan gelen bir başkaldırma olarak yorumlamıştım. '

Mehmet Ayanoğlu Hakkında:

1972 doğumlu Mehmet Ayanoğlu öğrenimini ilk olarak 1997 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Resim bölümünde, daha sonra yüksek lisansını 2001 senesinde New York Institute of Technology’de İletişim Sanatları üzerine tamamladı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok kişisel ve grup sergilerinde yer alan sanatçı bugün İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Mehmet Ayanoğlu - Grid

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT