Mehmet Özcan Sergisi

Tarihler: 01 Şubat 2009 Pazar ~ 06 Şubat 2009 Cuma

Yer: Kadıköy Belediyesi Şehremaneti Binası Sergi Sarayı

Adres: Kadıköy İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 1, 2009 ~ Şub 6, 2009
Mehmet Özcan’ın ilk kişisel sergisi sanatseverlerle buluşuyor
Ressam Mehmet Özcan’ın ilk kişisel sergisi 1 Şubat’ta Kadıköy Belediyesi Şehremaneti Binası Sergi Sarayı’nda açılıyor. Mehmet Özcan’ın çağdaş empresyonist akıma bağlı doğa resimleri ve klasik tarzda yapılmış portre çalışmalarından oluşan sergi, 6 Şubat 2009 Cuma gününe kadar ziyaret edilebiliyor.

Mehmet Özcan, ilk kişisel sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor. 1 Şubat’ta Kadıköy Belediyesi Şehremaneti Binası Sergi Sarayı’nda açılacak olan sergi, Mehmet Özcan’ın çağdaş empresyonist akıma bağlı doğa resimleri ile klasik tarzda yapılmış portre çalışmalarından oluşuyor. Sergi, 6 Şubat 2009 Cuma gününe kadar ziyaret edilebiliyor.

Mehmet Özcan
1946 Denizli doğumlu olan Mehmet Özcan, 1966 yılında Kara Harp Okul’undan mezun olduktan sonra yurdun çeşitli bölgelerinde görev yapmış, 1992 yılında da kendi isteğiyle emekli olmuştur. Bu tarihten sonra başladığı resim çalışmalarını değerli hocalardan aldığı derslerle pekiştirmiştir.
Mehmet Özcan genellikle çağdaş empresyonist akıma bağlı doğa resimleri ile klasik tarzda yapılmış portre çalışmalarına ağırlık vermektedir. Portrelerinde yıllarını acı, hüzün ve sıkıntı ile geçirmiş kişilerin yüz ifadelerini canlandırırken, aynı zamanda bu kişilerin özlemini duyduğu, insana huzur ve mutluluk veren doğa manzaralarını resimlendirmektedir.
Mehmet Özcan 1999 yılından bu yana yoğun bir şekilde odaklandığı yağlı boya resim çalışmalarını halen Göztepe’de Hayati Şahin resim atölyesinde sürdürmektedir.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT