Mercan Dede - Büyülü Çarklar Sergisi

Mercan Dede - Büyülü Çarklar Sergisi

Tarihler: 05 Ekim 2016 Çarşamba ~ 05 Kasım 2016 Cumartesi

Yer: Ekavart Gallery

Adres: Askerocağı cad. Ritz Carlton Otel, Süzer Plaza No:15 Gümüşsuyu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 81 31

Faks: 0212 252 81 31

Web: http://www.ekavartgallery.com

E Posta: info@ekavartgallery.com

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Eki 5, 2016 ~ Kas 5, 2016

EKAV, 25. yılında, yarattığı özgün tarzı ve müziğiyle geniş kitleleri peşinden sürükleyen Mercan Dede’nin “Büyülü Çarklar” sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının Ekavart Gallery’de yer alacak üçüncü kişisel sergisi, 4 Ekim – 5 Kasım 2016 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Daha çok müzisyen kimliği ile tanınan Mercan Dede, ilk kişisel sergisi “Aşıklar Kabilesi”ni 2011 yılında Ekavart Gallery’de gerçekleştirdi. Ardından Borusan Müzik Evi’nde Carlito Dalceggio ile birlikte çalıştığı Revolution/Revalation sergisi ile altmış binden fazla sanatseverle buluştu. Yurtdışı sergilerinin yanı sıra, sanatçı, 2014 yılında Ekavart Gallery’de düzenlenen ikinci kişisel sergisi “Kadim Zaman Makinesi” ile büyük beğeni topladı.

Montreal’de kurduğu görsel sanatlar stüdyosundaki 1.5 yıllık yoğun bir çalışma gerçekleştiren sanatçı, bu kez “Büyülü Çarklar” sergisi ile bizleri yaşam ve yaşam ötesi mistik dünyaların haritaları olan büyülü çarklarla başka boyutlara davet ediyor.

Mercan Dede yeni sergisindeki işlerini yaratırken dönüşüm ve devinim kavramlarından esinlendi. Yaşamın dönüşümü, insanın değişimi, semazenlerin dönmesi, karma gibi mefhumları, birbirine bağlı ve etkileşim halinde olan ‘büyülü çarklara’ benzeten sanatçının bu çalışmaları, bugüne kadar gerçekleştirdiği en gizemli ve sürprizlerle dolu bir sergi olacağa benziyor.v

Karışık teknik ile ürettiği 22 işin yer alacağı sergi 4 Ekim - 5 Kasım tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ziyaret edilebilir.

Sergiyi Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu www.arttv.com.tr de izleyebilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Saat kaçta?
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT