Merih Akoğul - Tenha Vakitler

Tarihler: 12 Mart 2013 Salı ~ 17 Mart 2013 Pazar

Yer: Art Galerim

Adres: Valikonağı Cad. No:63 K:6-7 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: (0212) 3438550-51 dahili 600

Web: http://http://www.artgalerimnisantasi.com

E Posta: info@artgalerim.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 12, 2013 ~ Mar 17, 2013

Merih Akoğul, yeni sergisi “Tenha Vakitler” ile son yıllarda çektiği fotoğraflarını farklı bir yaklaşımla görünmez bir çizgi üzerinde yeniden bir araya getiriyor. Sergide yer alan her fotoğraf, geçmişten günümüze uzanan bir merdivenin basamakları gibi görev üstleniyor. Akoğul’un sergisinde sanat, zaman, kayıt, ileti, inanç, anlam, görünen ile gerçeklik arasındaki ilişkiler fotoğraflar üzerinden görsel düzlemde bir kez daha ele alınıyor.

Akoğul, fotoğraf hayatındaki 35.yılında, sergiye dahil ettiği fotoğraflarını izleyiciye birer terapi nesnesi olarak sunuyor. Fotoğrafların bir başlarına ve yan yana geldiklerinde ortaya çıkan anlamlarını izleyicilerin tanıklığında bir kez daha sorguluyor. Coğrafi, ruhsal ya da siyasal; farklı koordinatlardan taşınan fotoğraflar bir galerinin kuşatıcılığında farklı bir bağlamda yeniden bir araya geliyorlar.

Merih Akoğul’un elinde bir fotoğraf makinesiyle çevresini gözlemlerken çektiği fotoğraflardan oluşturduğu “Tenha Vakitler” sergisinde öne sürdüğü sav; bütünün, kendini oluşturan parçaların toplamından farklı ve anlamsız olduğu gerçeğidir.

Merih Akoğul - Tenha Vakitler

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT