Michael Kenna - `Sessiz İzlenimler` Fotograf Sergisi

Tarihler: 25 Eylül 2008 Perşembe ~ 22 Aralık 2008 Pazartesi

Yer: Galeri Elipsis

Adres: Cafer Hatun Kuloğlu Mah. Faikpaşa Yokuşu Faikpaşa Apt. No:37 Giriş Kat Çukurcuma - Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 249 48 92 - 93

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 25, 2008 ~ Ara 22, 2008

MICHAEL KENNA - “Sessiz İzlenimler”
Fotoğraf Sergisi

25 Eylül – 22 Aralık 2008

Tüm dünyada kendine özgü manzara fotoğraflarıyla bilinen, Paris’te gerçekleşmiş olan son sergisinde tüm fotoğrafları tükenen, İngiliz fotoğraf sanatçısı Michael Kenna, Türkiye’de ilk kez Galeri Elipsis tarafından ağırlanıyor.

“Sessiz İzlenimler” sergisinde Michael Kenna’nın klasikleri arasına girmiş, Japonya, New York, Fransa ve Çin’de çekmiş olduğu, sanatçının imzası haline gelen eşsiz fotoğraflarının yanı sıra, son dönem çalışmalarından ortaya çıkan eserlerinin dünya prömiyeri Galeri Elipsis’te gerçekleştiriliyor.

Sayısız ülkede sergi açmış olan Michael Kenna, birçoğumuz henüz uykudayken, peşine düşüp yakaladığı karelerdeki gerçeküstü etkiler sayesinde, izleyene huzur ve dinginlik veren eserlerini, düzyazıdan çok Japon şiiri olan “haiku” ya benzetiyor.
Tercihini ayrıntılı mekan betimlemelerinden çok sade kadrajlardan yana kullanarak, hikayeyi izleyenin tamamlamasına olanak veriyor.

1953`de İngiltere’de doğan sanatçı, 1973 – 1975 yılları arasında Avrupa’nın seçkin sanat okullarından biri olan London College of Printing’de eğitim almış, 1977 yılında San Francisco’ya yerleşmiş ve 1980’lerin sonuna dek efsanevi fotoğrafçı Ruth Bernard’ın asistanlığını yapmıştır.
Bugüne dek uluslararası bir çok ödüle layık görülmüş olan Michael Kenna’nın eserleri, Avusturalya, Belçika, İngiltere, Fransa, Japonya, Kore, İsviçre ve A.B.D’de bulunan galeriler tarafından temsil edilmektedir ve Paris Bibliotheque Nationale, Prag Dekoratif Sanatlar Müzesi, San Francisco MOMA, Londra Victoria & Albert Müzesi koleksiyonlarında yer almaktadır.
Galerinin web sitesi: www.galerielipsis.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT