Minareler

Tarihler: 08 Kasım 2008 Cumartesi ~ 18 Aralık 2008 Perşembe

Yer: Antik Hotel Antik Cisterna Sergi Salonu

Adres: Antik Hotel–Antik Cisterna Sergi Salonu,Sekbanbaşı sok. NO:10 Beyazıt İstanbul İstanbul

Telefon: (0212) 6385858

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 8, 2008 ~ Ara 18, 2008
Antik Hotel, Antik Cisterna Sergi Salonu Kişisel Resim Sergisi
"MİNARELER"

MİNARELER ÜLKESİNDE BİR BAKIŞ…
Minareler, sessiz duran devler, ikili, dörtlü, altılı, hep bizi karşılar, sorar. İster Müslüman, ister Hıristiyan, ister Musevi, ister Budist, ister ateist, etrafındaki herkesin onların kurallarından etkilendikleri temel taşlardır, minareler.
Minimalist bir ressam olan Rowena Martinez Ulayan ; Filipinler, Rusya, Japonya ve Fransa gibi çeşitli ülkelerde yaptığı çalışma ve eğitimi, İstanbul’un minareleriyle fırçalayarak bu everensel sembolleri bir an için bizlere kendi görüş açısından sunuyor.
Antik Hotel ’in ev sahipliğindeki sergi 8 Kasım 2008 Cumartesi saat 17: 00’de gerçekleşecek açılış kokteylinin ardından 18 Aralık sonuna kadar Antik Hotel Antik Cisterna Sergi Salonu’nda izleyicilerin beğenisine sunulacak.

ANTİK HOTEL - ANTİK CİSTERNA Hakkında
1984 yılında Antik Hotel`in temel kazıları sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar Geç Roma ve Erken Bizans dönemine ait (m.s. 450–500) bir sarnıcın kalıntılarıydı. Kazı çalışmaları durdurulup, restorasyon çalışmaları başladı. Antik Hotel`in binası orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üzerine yapılandırıldı. 1500 yıllık bu tarihi eser, restorasyon çalışmalarından sonra, ülkemizin tarihini, kültürünü ve sanat eserlerini yurtdışı ve yurtiçinden gelen misafirlerle ve sanat dostlarıyla paylaşmaktadır. 2001’den beri resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, performans, animasyon, kısa film, video art gibi farklı disiplinlerde sergi ve etkinliklere ev sahipliği yapmıştır.

Minareler

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT