Muse İstanbul’da Ben Hep Bir Azfazla sergisi…

Tarihler: 02 Ekim 2014 Perşembe ~ 21 Kasım 2014 Cuma

Yer: Muse İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 2, 2014 ~ Kas 21, 2014

Açıldığı günden bu yana sanatın buluşma noktası olan Muse İstanbul, yeni sezonuna ” ben hep bir AzFazla ” sergisi ile giriş yapıyor. Sergi, 30 Eylül-21 Kasım tarihleri arasında sanatseverler tarafından görülebilecek.

Resim, Heykel, Fotoğraf, seramik ve yeni medya işlerinin bir araya getirildiği karma sergi projesinin küratörlüğünü Ezgi Bakçay Çolak üstleniyor. Ayşe Kurşuncu, Arzu Arbak, Bahadır Yıldız, Cem Ersavcı, Evren Erol, Işık Özçelik, Meliha Sözeri, Nur Gürel, Özgür Demirci, Serenay Şahin, Serkan Yüksel, Sevgi Yaman ve Uğur Çolak Muse İstanbul’da bir araya geliyor.

“Ben hep bir AzFazla” “insan insandan sonsuzca fazladır” cümlesinden yola çıkan farklı bir sergi projesi. İnsanı sonsuzca aşan insan, kendisini meydana getirirken; ölçülebilir, denetlenebilir ve işlevsel olanın düzeninden ayrılıyor. İnsan özellikle sanatsal üretim sırasında bu “hesaplanamaz fazlayı” yaratıyor. Sanatta “fazla” temsil geleneklerinin, imge ve anlam ilişkilerinin, bakış ve göz arasındaki güvenli güzergahın dışına düşüyor. Belki de bu yüzden sanatçılar üretimleri sırasında, kendilerinden biraz yoksundurlar; hep bir az, bir fazladır. Sergi, özneden kaynaklanan fakat özneyi yırtıp geçen bir mahrumiyet-fazlalık deneyimi olarak sanatı tartışmaya açıyor. Sözün, formun, rengin, imgenin içindeki asi fazlalığın peşinden gidiyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT