Mustafa Ata – Retrospektif 2012

Tarihler: 11 Aralık 2012 Salı ~ 06 Şubat 2013 Çarşamba

Yer: MKM Beşiktaş Çağdaş Salonları

Adres: Uğur Mumcu Cad. No:8 Akatlar Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 351 93 90

E Posta: info@mkm-online.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 11, 2012 ~ Şub 6, 2013

Eserleri, imzasına bakmaya gerek duyulmadan, 100 metre öteden dahi tanınan usta ressam Mustafa Ata’nın; 1966 yılından günümüze kadar süregelen sanat yolculuğu, Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla kitap oldu. “Mustafa Ata – Retrospektif 2012” adlı, ustanın yaklaşık 1000 eserinin yer aldığı kitaptaki yapıtlarından 150 tanesi ise; 11 Aralık 2012 – 30 Ocak 2013 tarihleri arasında, Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda sanatseverler için sergileniyor.

Kendisini fırçanın buyruğuna, dolayısıyla özgürlüğüne adamış usta ressam Mustafa Ata’nın, farklı dönemlerine ait, eleştirmenlerin değerlendirmeleriyle sanatsal geçmişini ayrıntılı biçimde anlatan kitabı “Mustafa Ata – Retrospektif 2012”; Beşiktaş Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Renk kullanımı konusunda oldukça cesur olan, resimlerindeki yalınlıkla bir o kadar da estetik öğeler barındıran Ata’nın, 1000’e yakın eserinin yer aldığı kitabı da bir sanat eseri niteliğinde.

Usta sanatçının “Mustafa Ata – Retrospektif 2012” kitabında yer alan, akademiye girdiği 1966 yılından günümüze 46 yıllık sanat yaşamında yarattığı eserlerinin, koleksiyonerlere ait olanları da dahil, 150 tanesi ise; 11 Aralık 2012, Salı günü, “Mustafa Ata - Retrospektif 2012” adlı sergiyle Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Figürleri yer çekiminden bağımsız kılarak, insan-mekân-zaman ilişkisine yeni bir boyut getiren Mustafa Ata’nın eserleri bugüne kadar; yüzlerce karma sergi, 35 kişisel sergi, 5 online sergi ile sanatseverlere ve koleksiyonerlere ulaştı. Farklı dokunuşları ve fırça darbeleriyle ünü yurtdışına uzanan Ata’nın; Amerika, Fransa, Almanya, İngiltere ve Avusturya’da da önemli koleksiyonerlerde eserleri bulunuyor.

Ülkemizin büyük değerlerinden Ata’nın, sanat yaşamı boyunca yarattığı eserlerinin ve eleştirmenlerin yorumlarının da yer aldığı “Mustafa Ata – Retrospektif 2012” adlı kitabı kitaplığımızı zenginleştirirken; sanatçının aynı adlı sergisi 11 Aralık 2012 – 30 Ocak 2013 tarihleri arasında, Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Mustafa Ata – Retrospektif 2012

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT