Mustafa Özkan `doku`

Tarihler: 01 Aralık 2010 Çarşamba ~ 20 Aralık 2010 Pazartesi

Yer: Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi

Adres: Valikonağı cad. No:63 Kat:6-7 Nişantaşı İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 343 85 50 – 51

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 1, 2010 ~ Ara 20, 2010

MUSTAFA ÖZKAN’DAN “DOKU” SERGİSİ

Mustafa Özkan’ın “doku” adlı sergisi 1 – 20 Aralık 2010 tarihleri arasında, Nişantaşı’ndaki tarihi Damat Tween ADV Mağazası’nın 6. ve 7. katlarında yer alan Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

01 Aralık Çarşamba günü açılışı gerçekleştirilen serginin ev sahipliğini; Sanatçı Mustafa Özkan, Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nin sahibi Özlem Alıcı ve ORKA Group Yönetimi üstlendi. Sergi açılış davetine cemiyet, sanat ve iş dünyasından seçkin bir topluluk katıldı. Mustafa Özkan’ın resim sergisi 20 Aralık 2010 tarihine kadar açık kalacak.

"Doku 4" adlı eseri ile 2010 yılında Kültür Bakanlığı 70. Devlet Resim Heykel Sergisi ödülü alan sanatçı Mustafa Özkan, Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisinde gerçekleştirdiği ”Doku" adlı sergisinde varoş dokularını resme taşıyor.

Doku…
“Kırsal kesimden büyük şehirlere göçerek oluşturulan varoşlar; öbek, tepe, yığın gibi görünebilir uzaktan. Dokudur aslında (dokununca okunur), kümbettir, höyüktür ve bünyesinde, içinde, kalbinde değer taşır, her kümbet her höyük gibi... Kitle ve kütle olarak da toplumsaldır, doku olarak da estetiktir. Tıpkı arkaik toplumlarda olduğu gibi renktir. Naiftir, çok renklidir, henüz pastelleşmemiştir. Varoluşun başlangıçlarından biridir varoş. Varoş = Varoluştur.”
Mustafa Özkan

Mustafa Özkan
1957’de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Ankara’da bitirdikten sonra İstanbul’da kazandığı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden 1983 yılında mezun oldu. Reklam sektöründe 20 yıldan fazla art direktör ve illüstratör olarak çalıştı ve resimden kopmadı. Birçok tanınmış markanın illüstrasyonlarını yaptı. 2000 yılından itibaren kendi atölyesini kurarak resim çalışmalarına ağırlık verdi. Halen Acıbadem Koşuyolu’ndaki atölyesinde çalışmalarını sürdürmekte…

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT