Nancy Atakan - Ayna Ayna Söyle Bana

Tarihler: 25 Nisan 2013 Perşembe ~ 22 Haziran 2013 Cumartesi

Yer: Pi Artworks Galatasaray

Adres: İstiklal Cad. Mısır Apt. 163/4 34430 Galatasaray Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 293 71 03

Faks: 0212 293 67 09

Web: http://http://www.piartworks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 25, 2013 ~ Haz 22, 2013

Nancy Atakan’ın bu son çalışması çağdaş birey ve toplumların karşı cinse veya yabancı yatırımcılara çekici görünmek için benimsedikleri radikal yöntemleri inceler. Kadın ve erkekler fiziksel görünümlerini değiştirmek için ameliyat olurken, politikacılar global yatırımları çekmek için kentsel dönüşümü yüceltirler. Estetik cerrahlar, tıpkı heykeltıraşların kili yonttuğu gibi, insan vücuduna eklemeler ve eksiltmeler yaparlar. Kent geliştiriciler kar etmek için toplulukların yaşamlarını düşüncesizce tahrip ederler. Gençlik ve güzelliğe oldukça değer veren toplumlar “yaşlı” bedenleri veya yapıları sürekli değiştirir, gizler ve eler. Bu tür bir şiddet fiziksel veya psikolojik olabilir. Atakan bu serisinde, yerel bir bit pazarında bulduğu atık objeleri serigrafi, fotoğraf, dijital baskı ve dijital video gibi çeşitli teknikleri kullanarak dönüştürür.

Nancy Atakan 1969’dan beri İstanbul’da yaşamakta ve sanatçı, öğretmen, sanat tarihçisi ve eleştirmeni olarak çalışmaktadır. Pi Artworks’te “Sahtekar olmadığımızı nereden biliyoruz?” ve “Buralı” (2011), “İnanıyorum/ İnanmıyorum” (2009); Apartman Projesi’nde “Tutunmak” ve Manzara Perspectives’de “Takıntı” (İstanbul, 2009); Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde “Ve” (İstanbul, 2007); Artoteek Schiedam’da “İnsan Nesneleri” (Rotterdam, Hollanda, 2003) sanatçının seçilmiş kişisel sergilerindendir. Video çalışmalarının sergilendiği etkinlikler arasında 2012 “Armory Film”, New York, ABD; 2009 “Research Base Social Space”, Kunstverein Langenhagen, Almanya; “Off-Space Istanbul”, Kunstraum Kreuzberg/ Bethanien, Berlin, Almanya; ve “Video Sanatının 35 Yılı”, Ankara Film Festivali, Ankara; 2008 “54. Oberhausen Uluslararası Kısa Film Festivali”; 2006 “LA Freewaves 10. Yeni Medya Sanatları Festivali”, Hammer Museum, Los Angeles, Kaliforniya, ABD; ve 2006 “Coding: Decoding Video Show”, Nikolaj-Kopenhag Çağdaş Sanat Müzesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi, Danimarka yer almaktadır. 2013 “Places of Memory -Fields of Vision”, Selanik Çağdaş Sanat Merkezi (Yunanistan); “‘Bizzat Ben Kendim’ Bir İkilem Olarak Ben”, Cer Modern (Ankara); 2012 “Devam Etmeye Devam”, SALT Galata (Istanbul); “Kim Gitti? Geride Ne Kaldı”, Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi; “Trading Stations”, Curve Gallery (Liverpool, İngiltere); “Familiar”, Spas Gallery, Rochester Teknoloji Enstitüsü (New York, ABD); 2011 “Hayal ve Hakikat”, İstanbul Modern; “Public Ideas” (Kiel, Almanya); 2011 “Floating Volumes III” (Hamburg, Almanya); 2010 “Public Volumes I” (Hamburg, Almanya); 2009 “Istanbul New Waves”, Akademie der Kunste (Berlin, Almanya); 2007 “Imagining the Book I”, İskenderiye Kütüphanesi (Mısır); and 2005 “Cosmopolis I: 1. Balkan Bienali” (Selanik, Yunanistan) gibi çok sayıda yerel ve uluslararası sergilere katılmıştır.

Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” başlıklı sergisi 22 Haziran 2013 tarihine kadar, Pazar hariç her gün 10:30-19:30 arasında Pi Artworks Galatasaray’da gezilebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT