Naz Can - Ephemeral / Fani

Naz Can - Ephemeral / Fani

Tarihler: 03 Şubat 2017 Cuma ~ 19 Şubat 2017 Pazar

Yer: Galeri Selvin

Adres: Dere Sok. No.3 Arnavutköy Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 263 74 81

Faks: 0212 263 74 82

Web: http://www.galeriselvin.com

E Posta: selvincg@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 3, 2017 ~ Şub 19, 2017

Günümüzden 4500 yıl önce insan, koza ile ilk karşılaştığında onu saran metrelerce kesintisiz ipliğin parlaklığına, dayanıklılığına ve bu minik böceğin marifetine hayran oldu. Özündeki bilgiyi cömertçe sunan böceği evcilleştiren insan, ticaret yolları kurdu...

Sanatçı, Bombyx Mori’nin (ipek böceği) yaşamının sırrını taşıyan ham ipek iplikler üzerinden bir masal anlatmaya başlıyor. Bu masalda doğa, umut, özgürlük ve çocukluğun saf sevgileri o “an”a mühürlenmek istermişcesine, boşlukta uçuşur gibi duran ipek ipliklerle birbirine kenetleniyor.

Tırtılın bildiği yegane işi yapmaya devam ettiği gibi, Naz Can da eserlerini içsel bir gereklilikle üretirken aslında varoluşumuzun anlamını sorguluyor. Sezgilerini bilimsel araştırmalarla desteklediği yoğun bir çalışma süreci sonunda, tamamen kendi özgün tekniği ve anlatımıyla ortaya çıkan işlerinde, bizleri de “alışkanlık uykusundan uyanmaya” ve görünenin ardındaki mucizeleri fark etmeye davet ediyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Bölümü’nden mezun olan sanatçı, uzun yıllar sektörde tanınmış markalara tasarım yaptı. Işık Üniversitesi ve Ticaret Üniversitesi’nde tasarım ve Moda Tarihi dersleri verdi. Bu sergiyle beş yıllık bir sürecin sonunda ilk defa izleyiciyle buluşuyor.

Naz Can'ın ipek iplik üzerine yapmış olduğu çalışmalarının yer aldığı “Ephemeral - Fani” isimli resim sergisini 3-19 Şubat tarihleri arasında Galeri Selvin’de görebilirsiniz.

Galerimiz Pazar günleri hariç 11:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT