Nermin Er’in Yeni İşleri Galeri Nev’de

Tarihler: 23 Ocak 2009 Cuma ~ 14 Şubat 2009 Cumartesi

Yer: Galeri Nev

Adres: İstiklal Cad. Mısır Apt. No: 163 Kat: 5 D: 18 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 15 25

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 23, 2009 ~ Şub 14, 2009
Nermin Er’in Yeni İşleri Galeri Nev’de
Nermin Er ikinci kişisel sergisini 5 yıl aradan sonra 23 Ocak 2009 tarihinde Galeri Nev’de açıyor.
Galerinin genç sanatçıları arasında yer alan Nermin Er 1972 yılında İstanbul’da doğdu ve 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. İlk kez 2000 yılında MentalKlinik’de “Oyun” isimli sergiye katıldı.

İsrail’de katıldığı “Walking Istanbul, Notes from the Quarantine” adlı sergi sonrasında küratörlerden Başak Şenova, Er’in yapıtlarıyla ilgili olarak şöyle demektedir: “...Nermin Er kağıtlarla iş yapıyor. Değişik dokularda kağıtları keserek, içlerinden parçalar eksilterek, ekleyerek, yapıştırarak küçük boyutlu kompozisyonlar üretiyor. Gündelik yaşamdan çıkardığı görsel alıntıları siluet biçiminde tanımladığı sinematografik sahnelerde birleştiriyor. Nermin Er`in ince ayrıntılarla kurguladığı bu siluetler, tuhaf ama kentsel yaşam içinde bize tanıdık gelen durumları tasvir etmeye girişiyor. Animasyon türündeki üretimlerden ve altkültürel görselliklerden etkiler alan bu calışmalar giderek kaotikleşen ve sürekli deforme biçimler sunan günümüz estetiğini minimal bir dil içinde yorumluyor.”

Sanatçı yeni sergisinde yine neşterlerle son derece sabırlı ve titiz bir şekilde kesip biçtiği çeşitli kağıtları kullanarak hem doğa hem de şehir dokusunu işlerine taşıyor. Bu sefer, bir önceki sergisindeki gibi durağan değil akışkan zaman algısını kullanarak çeşit çeşit “an”lar yaratıyor: gündelik hayattan ya da rüyadan aniden kesilip alınmış kareler, yani bir hiyakayenin tek bir anı. Er’in bu anları yakalayıp çerçeveleyen işlerinde bir yandan da sanatçının ilgi alanına giren sinema, çizgi roman ve animasyon dünyaları etkilerini inceden inceye hissettiriyorlar.

Nermin Er sergisi 14 Şubat 2008 tarihine kadar İstanbul Galeri Nev’de izlenebilir. Galeri Pazar ve Pazartesi hariç her gün 11:00 - 18:30 arası açıktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT