New York - Tokyo - İstanbul

Tarihler: 17 Nisan 2008 Perşembe ~ 30 Nisan 2009 Perşembe

Yer: Pg Art Gallery

Adres: Cevdetpaşa Cd. No: 15/3 Bebek / İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 263 33 90

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 17, 2008 ~ Nis 30, 2009
HISAKO KOBAYASHI – TOMIYA NISHIMURA – KEMAL TUFAN " NEW YORK – TOKYO – ISTANBUL"
Pg Art Gallery
17 - 30 Nisan 2009

Dünyanın farklı şehirlerinde yaşayan üç sanatçı 17 – 30 Nisan tarihleri arasında Pg Art Gallery’de buluşuyor…

New York`ta yasayan Japon ressam Hisako Kobayashi, İstanbul`da yasayan heykeltraş Kemal Tufan ve Tokyo`da yaşayan ressam Tomiya Nishimura birbirinden bağımsız olarak, kendi atölyelerinde gerçekleştirdikleri son dönem işleriyle İstanbul`da buluşuyorlar. Sanatçıların uzun yıllara dayanan arkadaşlıkları bu projeyle sanatsal bir birlikteliğe dönüşüyor ve sergide ortak bir tema belirlemeden, kendi tarz ve konseptleriyle karşımıza çıkıyorlar.

Hisako Kobayashi ve Tomiya Nishimura’nın eserlerinde geleneksel Japon resminin yalın ve incelikli yapısının etkileri görülmektedir. Ressam Hisako Kobayashi kendi içsel gerçekliklerinden yola çıkarak, yaşamdaki şiirsel süreçleri soyut bir anlatım diliyle tuallerine aktarıyor. Eserlerinde geleneksel Japon baskı resim sanatının etkileri görülen ressam Tomiya Nishimura ise sıradan insanların anlık görüntülerini resmederken aynı zamanda bu insanların yaşadıkları dönemleri de belgeliyor.

Uluslararası pek çok sanat etkinliğinde yer alan sanatçımız Kemal Tufan bu sergide, bronz ve taşı bir araya getirerek gerçekleştirdiği küçük heykelleriyle yer alıyor. Heykelin yanı sıra, video, performans ve enstalasyon çalışmalarına da yönelen sanatçının, "zıtlıklar ve çelişkiler" temel konsepti üzerine kurulu işlerindeki sorgulama ve ironi, bu sergideki işlerinde de karşımıza çıkıyor.

Sergi Pazartesi hariç her gün 11:00 – 19:00 saatleri arasında gezilebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT