Olgu Sümengen Berker Seramik Sergisi

Tarihler: 01 Kasım 2012 Perşembe ~ 13 Kasım 2012 Salı

Yer: Bahariye Sanat Galerisi

Adres: Caferağa Mah. Kadife Sk. Kızıltunç Apt. No:1/1 (Rexx Sineması Karşısı) Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 414 55 06

Faks: 0216 349 04 85

Web: http://http://www.bahariyesanat.com

E Posta: bahariyesanat@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 1, 2012 ~ Kas 13, 2012

Sanatçılar, başka insanlar için üzücü, çirkin, uzak durulması istenen konuları da günlük dilde kullandığımız güzel kavramından farklı bir anlam içeren, “sanatsal anlamda güzel” eserler yaratarak ele almıştır, almaktadır. Bu sergide Olgu Sümengen Berker’ in, “Sanatta Osteoporoz” başlıklı sanatta yeterlik tezi çalışmaları sırasında yaptığı eserlerden seçilmiş figürler ve soyut çalışmaların bir kısmı yer almaktadır. Eserler, çağımızın yaygın bir sağlık problemi olan osteoporozun betimlemesinden çok, hastalıkla birlikte kemikte oluşan osteoporotik dokunun farklı malzeme ve tekniklerle seramiğe aktarılmasıyla gerçekleşen seramik heykeller ve duvar uygulamalarıdır. Eserler, tıpkı osteoporozla birlikte kemiğin içyapısında oluşan bozulmaya ve kırılgan ağsı yapının bireyin toplumsal hayat içindeki ilişkilerinin oluşturduğu ağa benzediği gerçeğinden yola çıkılarak gerçekleştirilmişlerdir. Seramik heykeller, bireyin kendisinin de bir parçası olduğu sosyal ilişki ağlarına ve bu ağların narin kırılgan yapısına; bireyin psikolojik durumunun da etkisiyle bu iletişim ağlarından oluşan toplum içindeki duruşuna göndermeler yapmaktadır.

Uzun süren bir araştırma, tasarlama, uygulama sürecinin sonucunda, sanatçının daha önceki eserlerinden esinler taşımakla birlikte, sonraki çalışmalarına da ışık tutacak öğeleri içinde barındıran, estetik değerler taşıyan çağdaş ve özgün eserler ortaya çıkmıştır.

Olgu Sümengen Berker Seramik Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT