Optik İzlenimler / Gülfidan Özmen

Tarihler: 07 Nisan 2009 Salı ~ 05 Mayıs 2009 Salı

Yer: Enka Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi

Adres: Enka Vakfı Sadi Gülçelik Spor Tesisleri, İstinye İstanbul

Telefon: 0 212 276 22 14–15/209

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 7, 2009 ~ May 5, 2009
Çağdaş Cam Sanatı Sergisi
“Optik İzlenimler” Gülfidan Özmen
Enka Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi

İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü’nü bitirdikten sonra, 2000 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Camla ilgili çalışmalarına Paşabahçe Serbest Şekil El İmalatı Atölyesi’nde 1998 yılındaki stajında başladı. 2000 yılında yeni kurulum aşamasında olan firmalarda cam çalışmalarını sürdürdü.
Masa üstü objeler ve mimari alanlar için tasarım ve uygulamalar yaptı. İlerleyen yıllarda sıcak camla ilgili tasarımlarını çeşitli atölyelerde ve Cam Ocağı’nda uygulama fırsatı buldu. Yurt dışında ve içinde Gioela Suardi, Cenan Uyanusta ve Sallie Portnoy gibi sanatçılarla çalıştı. Almanya ve ABD’de Therman Statom’ın asistanlığını yaptı.
Lucartha Kohler’in 2003 yılında yayınladığı “Women Working in Glass” kitabında yer aldı. Çalışmaları çeşitli karma sergilerde yer aldı. Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’nde eserleri bulunmaktadır.

Optik İzlenimler / Gülfidan Özmen

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT