Ortak Zemin: Toprak

Tarihler: 10 Mart 2014 Pazartesi ~ 01 Haziran 2014 Pazar

Yer: Perili Köşk

Adres: Baltalimanı Hisar Cad. Perili Köşk No:5 Rumeli Hisarı Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 393 52 00

Web: http://http://www.borusancontemporary.com

E Posta: info@borusancontemporary.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 10, 2014 ~ Haz 1, 2014

Küratör: Nazlı Gürlek

Ortak Zemin: Toprak, 2014 yılı boyunca sürecek Ortak Zemin: Toprak, Su, Hava – Borusan Contemporary Koleksiyonu'ndan Seçkiler sergi dizisinin ilki. Borusan Contemporary koleksiyonuna tematik bir bakış sunmayı amaçlayan ve birbirleriyle ilişkili üç sergiden oluşan bu dizi, koleksiyondan eserleri toprak, su ve hava “müşterek” kavramlarıyla olan ilişkileri üzerinden seçerek bir araya getiriyor.

Herkese ait kaynaklar yani müştereklerimiz olan toprak, su, hava, eşitlik ve sürdürülebilirlik temelinde yönetimi dünya üzerindeki yaşamımız açısından önem taşıyan konular. Bu sergi dizisi, bunun, çoğunluğu bu üç müşterek kavramla biçim veya içerik açısından ilişkilenen işlerden oluşan kurumsal bir koleksiyon açısından anlamının ne olduğuna odaklanıyor.

Sergilerin ilki, Ortak Zemin: Toprak, koleksiyon bünyesinde yer alan ve estetik bir ortam, kavramsal süreç ve üzerinde yaşadığımız gerçeklik olarak toprakla türlü şekillerle bağlantılı eserleri bir araya getiriyor. Aralarında Markus Linnenbrink, Liam Gillick, Ola Kolehmainen, François Morellet, Hans Kotter, Necdet Kalay, Brigitte Kowanz, Paul Schwer, Alejandro Almanza, Doug Aitken, Jim Dine, Peter Coffin, Sung Hyun Lee ve Jim Campbell'in de bulunduğu sanatçılara ait eserler, izleyiciyi, Borusan Contemporary mekanlarında toprak üzerinde ekolojik, spiritüel ve sembolik bir yolculuğa davet ediyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT