Otoportre ''Self-Portrait''

Tarihler: 01 Şubat 2012 Çarşamba ~ 03 Şubat 2012 Cuma

Yer: ALAN İstanbul

Adres: Asmalı Mescit Caddesi No:5 Kat:2 Atlas Apt. Tünel – İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 94 53

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 1, 2012 ~ Şub 3, 2012

ALAN İstanbul yeni galeri mekânının açılışını 11 Çağdaş Sanatçıdan oluşan OTOPORTRE sergisi ile yapıyor. Uluslararası Çağdaş Sanat içerisinde kendine ait yerlerini edinmiş olan sanatçıların çoğunun ilk otoportre çalışmasının bir araya geleceği sergi bu açıdan tarihsel bir önem kazanıyor.

Antik Çağ’dan Rönesans’a oradan da modern sanat içerisinde özgül bir yere sahip olan otoportre, çağdaş sanatın içinde de özellikli bir yere sahip. Bu açıdan farklı teknik, araç ve yaklaşımlara sahip sanatçıların kendilerine dönük bir bakışları da hem güncel izleyiciler açısından değerlendirmeye değer hem de sanat tarihi yazımı açısından geleceğe dönük izler taşıyacak bir özellik kazanıyor.

ALAN İstanbul, sanatçıların özel olarak ürettikleri otoportre çalışmalarının yaratacağı sıcak ve samimi doğası yeni galeri mekânının açılış sergisi olarak belirlenmesinde öncelikli nedeni teşkil ediyor. Bu; dinamik bir sanat üretimine sahip olan İstanbul’da sanatçılarının öz-imgelemlerinin içtenlik dolu ifadeleri ile bakarak kendi üretim süreçlerinin bir özeti niteliğinde.

Sanatçılar: İrfan Önürmen - A.Cem Şahin - Arda Yalkın - Ozan Oganer - Ardan Özmenoğlu - Nejat Satı - Huri Kiriş - Beyza Boynudelik- Bahar Oganer - Barış Sarıbaş- Olgu Ülkenciler’in çalışmalarından oluşacak olan sergi 3 Mart 2012 tarihine kadar ALAN İstanbul’da görülebilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT