Paris Sanal Şehir Turu

Tarihler: 01 Kasım 2021 Pazartesi ~ 01 Kasım 2021 Pazartesi 01 Kasım 2021 19:30

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: 1. Kategori - 115.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 1, 2021 ~ Kas 1, 2021
Işıklar ve Aşıklar Şehri Paris Sanal Şehir Turu sizlerle!

Sanat, Edebiyat, Gastronomi ve Modanın Başkenti Paris’i Sanat Tarihçisi Arkeolog Dr. Mehmet Kürkçü ile keşfedin.Fransız kültürünün sembolü, dünyanın en çok turist çeken kentlerinden biri, aşıklar kentidir Paris. Çok sayıda etkileyici anıtı ve binalarıyla tanınır. Kentin sembolü olmuş, en görkemli yapılarından seçtiklerimizle, sizleri sadece turistlerin gezip gördüğü değil Parisliler’in tercih ettikleri, “takıldıkları” mekanlara götürüyoruz. Gastronominin, sanatın, edebiyatın ve felsefenin başkenti olmuş bu kentin sokaklarını, parklarını ve pasajlarını birlikte dolaşacağız.Eyfel Kulesi’nden Champs-Élysées'ye, Concorde Meydanı’ndan Opera Garnier’ye, Quartier Latin’den Bastille’ye, Notre Dame’dan Montmartre’a, ressamlar tepesine…Ve daha bir çok mekanı görmek ister misiniz?

Konuşmacı: Profesyonel Rehber, Sanat Tarihçisi, Arkeolog Dr. Mehmet Kürkçü

Bu sanal sanal şehir turuna neden katılmalısın?
● Neden dünyanın en çok turist çeken kentlerinden olduğunu görmek için
● Uzunca bir süre Türkler’in de yurtdışı gezilerinde haklı olarak ilk sırayı aldığı için
● Sadece katedrallerini, müzelerini, pasajlarını değil, aynı zamanda bahçe ve parklarını da görmek ve buralarda dolaşmak için.
● Sokak cafelerini, Jazz Clubleri’ni yad etmek için.
● 19 yüzyıl ressamlarının bohem yaşantılarına, eserlerinin konusu olan mekanlara şahitlik etmek için.
● Çağdaş ve modern bir kentin içerisindeki gizli kalmış kırsal köşeleri görmek için.
● Ortaçağ’dan kalma yapılarını günümüz modern binalarıyla nasıl armoni içerisinde koruyabildiklerini görmek ve buraları keşfetmek için.

Eğitim Seviyesi
Herkes için

Sanal Şehir Turlarımız Hakkında Genel Bilgilendirme
● Bu sanal şehir turu bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
● Sanal şehir turları profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.
● Görüntüler verilirken rehber müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
● Sanal şehir turu sırasında anlatım sürerken rehbere yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
● Sanal şehir turu 2 saat sürmektedir. Her gezi sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
● Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
● Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
● Sanal şehir turumuzda katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır
● Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
● Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
● Geziyi kaçıranlar için telafi gezi yapılmayacaktır.
● Sanal şehir turunun süresi 2 saattir. Her gezinin sonunda soru ve yanıtlar için 30 dakikalık süre olacaktır

SANAL ŞEHİR TURU PROGRAMI
● Paris’e ilk kez kendi başına giden birisi için kenti keşfetmenin en güzel yollarından biri de sokaklarında kaybolmaktır diyen eski bir Parisli olan rehberimizle, turlarda klasikleşmiş bölgelerin yanında Parisliler’in tercih ettiği mekanları da birlikte gezeceğiz. Yaklaşık olarak 2 saat sürecek bu gezimizde, zamanımızın kısıtlı olması nedeniyle her yeri görmek mümkün olmadığından, önceliği elbette önemli ve markalaşmış bölgelere vereceğiz.
● Tur sürecinde uğrayacağımız klasik yerlerden bazıları şöyledir:
● Arc de Triomphe (dünyanın en büyük Zafer Takı), Champs Elysées, Concorde Meydanı, Tuillerie Bahçesi (Louvre Müzesi’nin bahçesi), Rivoli Caddesi, Kraliyet Sarayı Bahçeleri, Comedie Française, Opera Meydanı, Garnier Operası, Montmartre (Ressamlar Tepesi), Sacre Coeur Bazilikası, Bastille Meydanı, La Madeleine Kilisesi, Luxembourg Bahçeleri, Pigalle, Seine Nehri, Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Saint Germain ve Saint Michel Meydanı, Quartier Latin.
● Bunların yanında, pek fazla bilinmeyen mekanlara, mahallelere, park ve bahçelere de bir göz atacağız. Gezi sürecinde çok fazla detaya girmeden, rahat ve doyurucu bir anlatımla, daha çok göze hitap ederek sizlere Paris’i yaşatmak istiyoruz.
● Turumuz içerisinde müze ziyareti yoktur.

REHBER
Profesyonel Rehber, Sanat Tarihçisi, Arkeolog Dr. Mehmet Kürkçü

1966 yılında Biga’da dünyaya geldi. 1989 yılında turizm dünyasına girdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 1992 yılında açtığı kurslar sonrasında turist rehberi olmaya hak kazandı. Sanat ve arkeolojiye olan tutkusu nedeniyle 2004 yılında “sanatlar tarihi” okumak üzere üniversiteye geri döndü. Fransa’nın Grenoble kentinde, Université Pierre Mendes France’da aldığı lisans eğitimi sonrasında Sanat Tarihi ve Arkeoloji Yüksek Lisansı için Paris Sorbonne Üniversitesi’ne davet edildi. Aynı disiplindeki doktorasını da “onur” derecesiyle yine Sorbon Üniversitesi’nde 2014 yılında tamamladı. Yurt dışında Apollonia (Arnavutluk), ardından Türkiye’de Tlos, Patara, Aizanoi, Aigai ve Phaselis’te kazılara ve yüzey araştırmalarına katıldı. Doktora tezi sürecinde Termessos Antik kentinde 6 dönem yüzey araştırmaları gerçekleştirdi. Akdeniz Havzası’ndaki birçok antik kentte araştırmalarda bulundu. Yurt içi ve yurt dışında bilimsel organizasyonlara katıldı. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde makaleleri yayınlandı, hakemlik yaptı. Aynı zamanda arkeoloji kitaplarından bölüm çevirileri bulunuyor. Turist Rehberleri Birliği’nin (TUREB) Turizm Fakülteleri ve meslek yüksekokulu öğrencileri için düzenlediği, tüm Türkiye’yi kapsayan eğitim ve uygulama gezilerinde eğitmen rehber ve gözetmen olarak görev aldı. Farklı üniversitelerde çeşitli alanlarda dersler verdi. Halen de öğretim üyesi olarak devam etmektedir. Kürkçü, Türkiye’deki profesyonel turist rehberi sertifikası yanında, tüm Fransa’da geçerli “guide – conferencier” belgesine de sahiptir.Turist Rehberliği bölümlerinde gördüğü eksiklikleri ve yanlış uygulamaları kapsayan çalışmalarını 17. Ulusal Turizm Kongresi’nde dile getirdi ve ardından 3. Turizm Şurası Bilimsel Heyeti’ne davet edildi.

- Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.- Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.- Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT