Perili Köşk'te Mekanik Canlılar

Tarihler: 05 Şubat 2013 Salı ~ 14 Nisan 2013 Pazar

Yer: Perili Köşk

Adres: Baltalimanı Hisar Cad. Perili Köşk No:5 Rumeli Hisarı Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 393 52 00

Web: http://http://www.borusancontemporary.com

E Posta: info@borusancontemporary.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 5, 2013 ~ Nis 14, 2013

Borusan Contemporary, sıra dışı çalışmalarıyla metale can veren Koreli sanatçı Choe U-Ram'ın kinetik heykelleri ile sanatseverleri Perili Köşk'te düzenlenen "Anima" sergisinde buluşturuyor.

Çağdaş sanatın önemli isimlerine ev sahipliği yapan Borusan Contemporary yine farklı bir sergiye imza atıyor. Yaptığı çalışmalarıyla dünyada adından sıkça söz ettiren Koreli sanatçı Choe U-Ram'ın yarattığı mekanik eserler Borusan Contemporary Perili Köşk'te düzenlenen “Anima”adlı sergide sanatseverlerle buluşacak. 2 Şubat–14 Nisan 2013 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan“Anima”da sanatçının kinetik heykel olarak tanımlanan eserleriyer alacak.

Hareketli Makineler

U-Ram,kinetik heykellerinde metal, reçine, ahşap, kristal, 24 ayar altın varak, plastik torba, pervane, motor ve işlemci gibi malzemeler kullanıyor.

Erken dönem arabaları tasarlayanmühendis büyükbabası ve sanatçı anne-babasının izinden giden Choe U-Ram, metal objeleri ilemekanik, dizayn ve fizik bilgisini kullanarak yarattığı makinelerle tanınıyor. Kinetik heykel sanatının önemli isimlerinden olan Choe U-Ram'ın Asya, Avrupa ve Amerika'da gerçekleştirdiği pek çok sergisi bulunuyor.

Perili Köşk'te gerçekleştirilecek olan sergi, sanatseverlere çağdaş sanatın ilgi çekici örneklerinden birine tanıklık etme imkânı sunuyor. Küratörlüğünü,2000 yılından bu yana birçok uluslararası medya sanatı sergisinin de küratörlüğünü üstlenen Choi Doo Eun’un yaptığı “Anima”, hareketten akışa, tarihten mirasa, bireyselden ilişkisele, yaratılmış makinelerden özel anlara uzanan kavramlara dokunuyor. Sergi, sanatseverleri, canlı makinelerden Anima’ya giden yolda, parçaların toplamından daha büyük bir bütünü deneyimlemeye ve yaşamın sınırsızlığını keşfe davet ediyor.

Choe U-Ram
Sanat anlayışını, "Bir sinek kuşunun bile mükemmel bir vücut yapısı ve ekosistemi vardır. Bu, insana Tanrı adında mutlak bir yaratıcı olduğunu düşündürür. İnsanoğlu mutlak varoluşu ancak ve ancak mecazi ve sembolik şekillerde temsil, ifşa ve andırmaya çalışabilir. Ben yaşam gücünün mutlaklığına inanıyorum. Bu bana hayat veren muhteşem bir kavram" diye açıklayan Choe U-Ram, sergilerinde mekanik, ışık ve ses arasındaki uyumu ve uyumsuzluğu aynı anda göstermeyi başarıyor. Çalışmalarında, mitolojiden esinlenen sanatçı, zamanı, yaşamı ve yaşamın sınırlarını sorguluyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT