Remember Me

Remember Me

Tarihler: 03 Ağustos 2020 Pazartesi ~ 29 Ağustos 2020 Cumartesi

Yer: Galeri 77

Adres: Hacımimi Mahallesi, Ayvaz Han, Necatibey Cd. No: 77 Beyoğlu İstanbul

Telefon: (0212) 251 90 82

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 3, 2020 ~ Ağu 29, 2020

Galeri 77, zorunlu olarak verdiği ara sonrasında geçtiğimiz sezon gerçekleştirdiği sergilerden yola çıkarak bir nevi yakın geçmişi bizlere hatırlatan ve bir sonraki sezonda mekânında ilk sergilerini görmeye başlayacağımız yeni sanatçıların işlerini keşfetmeye odaklanan “Remember Me” isimli karma sergiye 16 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Farklı stil ve üsluplardan yedi sanatçının daha önce sergilenmemiş ilgi çekici işleriyle oluşturulan seçki; Zeynep Akgün, Berkay Buğdan, Sedat Girgin, Mehmet Resul Kaçar, Mesut Karakış, Kirkor Sahakoğlu ve Sayat Uşaklıgil’in son dönem eserlerini siz sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Tuval ve metal üzerine işlerin yanı sıra heykel ve sınırlı edisyon çalışmaların da yer alacağı sergi, Galeri 77’nin Karaköy’deki mekânında 29 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de daha önce hiç kimsenin tecrübe etmediği zor bir pandemi döneminden geçmekte. Hepimiz son birkaç aydır eski alışkanlıklarımıza ara vermek ve bu yeni duruma uyum sağlamak amacıyla kabuğumuza çekilmek durumunda kaldık. Hayatın yavaş yavaş yeniden normalleşmeye başladığı şu günlerde Galeri 77, sanatın iyileştirici gücünü tüm sanatseverlerle paylaşmak amacıyla bahar ayları ile ara verdiği sergi programına kaldığı yerden devam ediyor.

Galeri 77 “Remember Me” isimli bu seçkisiyle, temsil ettiği sanatçıların hem yakın geçmişteki kişisel sergilerinden esintiler taşıyan yepyeni eserleriyle ziyaretçilerin belleklerini tazelemeyi hem de bir sonraki sezonda karşılaşacağımız yeni sergilerine dair ufak ip uçları sunmayı hedefliyor. Farklı kavramlar, üsluplar ve üretim teknikleriyle harmanlanan sergi, izleyici için çok sayıda çeşitlilik sunarak bunlar arasında mukayese ve ilişkiler kurma imkânı sağlarken aynı zamanda günlük sıkıntılardan uzaklaşarak ruhlarımızı güvenli bir limanda dinlendirebileceğimiz çok sesli görsel bir şölen de yaratıyor.

Ufak bir hatırlatmada bulunalım; Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında galeri mekânı düzenli olarak dezenfekte edilmekte olup sanatseverlerin ziyaretleri süresince maske takmaları ve fiziksel mesafenin korunması hususunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT