Renato D`Agostin - `Metropolis` - Fotoğraf Sergisi

Tarihler: 18 Eylül 2008 Perşembe ~ 01 Kasım 2008 Cumartesi

Yer: İstanbul Fotoğraf Merkezi

Adres: Tarlabaşı Bulvarı No: 272 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 238 11 60

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 18, 2008 ~ Kas 1, 2008

İSTANBUL FOTOĞRAF MERKEZİ
Renato D’Agostin - "Metropolis“ FOTOĞRAF SERGİSİ

İstanbul Fotoğraf Merkezi içinde yer alan Fotoğraf Galerisi’nde, 18 Eylül – 1 Kasım 2008 tarihleri arasında, Renato D’Agostin’in “Metropolis” başlıklı fotoğraf sergisi gerçekleştiriliyor.

ÖZGEÇMİŞ
1983 doğumlu sanatçı 2001 yılında Venedik’te fotoğraf kariyerine başladı. Şehrin atmosferi kamera ile hayatın anlarını yakalama arzusunu kamçıladı. Yine aynı amaçla 2002 yılında diğer Batı Avrupa başkentlerini ziyaret etmeye başladı ve Paris karşısında büyülendi.
İtalya’ya döndükten sonra Milano’daki İtalya Fotoğraf Enstitüsüne katıldı ve Maison Sabbatini prodüksiyon stüdyosu ile çalışamaya başladı. 2005 yılında New York’da Enternasyonel Fotoğraf Merkezine devam etti ve 2006 Ralph Gibson’un asistanlık görevini üstlendi.
2007 yılında New York Leica Galeri de Metropolis sergisini açtı.Metroplis’te mekan kavramı ve şehrin zamanı şekil değiştirerek; kollektif bilnçaltının duygusal derinliklerinden sürreal ve onirizm imajları büyük bir kurnazlıkla yakalayıp dışa vurur.

SERGİ HAKKINDA
Renato D’Agostin çok genç bir sanatçı olmasına rağmen manuel yetenekleri ve teknikleri olgun ve geleneksel. Bazen sanatçıyı kolaylıkla işiyle bağdaştırırız, bazen ise bu bağı kurmak imkansız olmasa bile daha zordur. Gerçi, çoğumuz sanatçının yaratıcılığının kişiliğine ve karakterine bağlı olduğunu, benliğinin ve tecrübelerinin sanatını etkileyerek geliştirdiğini kabul ederiz. Aynı zamanda sanatın dinamik trendlere göre değişen her türlü ışık, enerji, keskinlik, az çok dokunsal materyalle mekanda estetik bir olay ifade ettiği de doğrudur.
Renato gerçekten bir istisna. O her zaman bir fotoğrafçı oldu; (İlk fotoğrafını 19 yasında çekti, bu fotoğraf bu katalogda da mevcuttur)tüm dünyadan izlenimleri ve ifadeleri yakalamayı ve kayıt altına almayı sevdiği için..
Bu projesi, Metropolis, tüm dünyadan görselleri içerir; özellikle hep kaçmak istediğimiz ama midye kabuğu gibi (genelde ıstırap veren) bizi çevreleyen şehirlere odaklanmıştır. Renato’nun fotoğraflarında lokasyon derhal kimliğini yitirir; şekillerin görüntülerin, anıların ve duygu sellerinin imajdan belirmesi ile gerçekliğe bir pencere açar.

İstanbul Fotoğraf Merkezi Hakkında
İstanbul Fotoğraf Merkezi, 6 Mart 2003’te dünya ölçeğinde, arşiv-müze kalitesinde fotoğraf koleksiyonları oluşturulmasına öncülük etmek, fotoğrafın bir kültür olayı olduğunun bilinciyle daha çok ve daha doğru şekilde geniş bir perspektifle yaygınlaştırılması amacıyla, temel, siyah beyaz, stüdyo tanıtım alanlarında fotoğraf seminerleri vermek ve uluslararası ilişkiler ve bağlantılar sağlayarak ülkemizde fotoğraf sevgi ve bilgisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. O tarihten beri de bu yönde gerçekleştirdiği faaliyetler ile İFM, Türkiye fotoğrafçılık camiasında kendine saygın bir yer edindi.
Telefon: 0212 238 11 60
Faks: 0212 238 83 71
www.istanbulfotografmerkezi.com

Renato D`Agostin - `Metropolis` - Fotoğraf Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT