Rengin Ustası Orhan Benli

Tarihler: 05 Ocak 2012 Perşembe ~ 25 Ocak 2012 Çarşamba

Yer: Doku Sanat Galerileri

Adres: Av. Süreyya Ağaoğlu Sok. (Ihlamur Teşvikiye Yolu ) No:10/10D, Teşvikiye, İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 246 24 96

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Oca 5, 2012 ~ Oca 25, 2012

“Orhan Benli, yağlıboya tekniğiyle boyadığı tuvallerin tüm yüzeyini bir düzene indirgenmemiş geniş renk alanlarıyla kaplıyor. Bir çırpıda oluşturuluvermiş geniş renk lekelerinin boşluğu saran tasarımları bazen sanat yapıtını trajik bir çığlığa, kimi zaman da bir coşkunun, sevincin haykırışına dönüştürüyor.” Kırk yılı aşkın resim serüveninde yurtiçi ve yurt dışında çok sayıda sergiye katılan sanatçı 2012’de Doruk Sanat Galerisi’nde sergiliyor renklerini. Doruk Sanat Galerisi, 5 Ocak - 25 Ocak 2012 tarihleri arasında rengin ustası Orhan Benli’yi ağırlıyor.

Orhan Benli
(1954, Kahramanmaraş). İstanbul’da yaşıyor. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü. 1970’lerin başında başlayan resim serüveni süresince 70’in üzerinde kişisel ve birçok yurtiçi- yurtdışı karma sergilere katıldı. Çok sayıda ödül kazandı. Çocukluğu Çukurova’nın Toros Dağları’nda geçti. Yaşadığı İstanbul dinamizmi ve Çukurova dinginliği arasında mekik dokuyan kişiliği; sanat sezgisi ve derin kavrayışı ile harmanlanır. Orhan Benli’nin resminde renk merkezi bir yerdedir. İçgüdü ve sağduyuyla oluşturulan kompozisyonda her renk kendine ait bir ruh taşır. Figürler ise rengin teslim ettiği öğeler haline gelir. Çoğul, güçlü, içten, sağlam ve geleceği olan resimlerdir geriye kalan…

www.dokusanat.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Ressam olunmaz... doğulur..!! harikasın Orhan Bey kardeşim...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT