(re)present exhibist: 2 years

Tarihler: 01 Eylül 2015 Salı ~ 11 Ekim 2015 Pazar

Yer: Mixer Arts

Adres: Boğazkesen Cad. No:45 Bodrum Kat Tophane Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 1, 2015 ~ Eki 11, 2015

Arslan Sükan, Sibel Horada, Candaş Şişman, Civan Özkanoğlu, Gözde Türkkan, İrem Sözen, Aslı Narin, Kürşat Bayhan, Gözde İlkin, Güneş Terkol, Sena., Bora Başkan, Çağdaş Kahriman

Küratör: Anna Zizlsperger

Türkiye çağdaş sanatına odaklanan ilk süreli İngilizce yayınlardan, exhibist dergisinin ikinci yıl dönümünde gerçekleşecek olan (re)present exhibist: 2 years, exhibist’in ilk sayısından bu yana sayfalarında yer verdiği sanatçılardan bir seçki sunuyor. Heykelden yerleştirmeye, çizimden fotoğrafa, video çalışmalarından dijital sanata kadar birçok yapıtın yer aldığı sergi, exhibist’in iki yıllık serüveninin görsel kronolojisini 14 sanatçının katılımıyla Mixer’in galeri mekânına taşırken aynı zamanda derginin Türkiye çağdaş sanatı için bir platform olma arzusunu da gösteriyor. 14. İstanbul Bienali’ne paralel olarak gerçekleştirilecek sergi, bienalin birçok ana mekânına yakın olmasıyla geniş bir izleyici kitlesini de bu sanatçıları yakından izlemeye ve işlerini yorumlamaya davet ediyor. (re)present exhibist: 2 years, aynı zamanda derginin artmakta olan uluslararası dolaşımından, sanatçı konuşmaları ve sergilere doğru genişleyen bir faaliyet alanına ulaşma hedefinin de bir parçası.

Yaratıcılığı, diyaloğu ve eleştirel düşünmeyi desteklemesiyle (re)present exhibist: 2 years sergisi için en uygun çağdaş sanat mekânı olan Mixer’in aynı zamanda exhibist ile genç ve bağımsız sanatçılara alan açmak, İstanbul sanat ortamını dünyaya tanıtmak ve Türkiye’deki eleştirel sanat yazımını desteklemek gibi birçok ortak hedefi paylaşıyor.

Türkiye çağdaş sanatına odaklanan tek bağımsız, İngilizce ve kâr amacı gütmeyen dergi olan exhibist, Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarında yer alan 25’ten fazla noktada okuyucuyla buluşuyor. 2013 yılında sanal bir platform olarak hayatına başlayan exhibist, günümüzde İstanbul’daki en popüler sanat dergilerinden biri. Üç ayda bir basılan ve her sayısında gelecek vaat eden Türkiyeli sanatçılara geniş yer ayıran dergi, çağdaş sanat hakkında makalelere yer verirken, Türkiye çağdaş sanatını sergileyen galeriler ve etkinlikleri hakkında genel bir bakış da sunuyor.

(re)present exhibist: 2 years

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT