Ressam Feyyaz İnanç

Tarihler: 02 Mayıs 2009 Cumartesi ~ 15 Mayıs 2009 Cuma

Yer: Galeri Artist Çukurcuma

Adres: Altıpatlar Sok. No 26 Çukurcuma Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 212 251 91 63

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 2, 2009 ~ May 15, 2009
FEYYAZ İNANÇ “ZAMANSIZ MEKANLAR II” RESİM SERGİSİ
YER: GALERİ ARTİST Çukurcuma
TARİH: 2 Mayıs 2009 – 15 Mayıs 2009
AÇILIŞ: 2 Mayıs 2009 Cumartesi, Saat 18.00

Feyyaz İnanç’ın “Zamansız Mekanlar II” adlı sergisi 2 Mayıs—15 Mayıs 2009 tarihleri arasında Galeri Artist Çukurcuma Sanat Galerisi’nde sanat severlerin beğenisine sunulacaktır.
Serginin açılış kokteyli 2 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00 – 20.00 saatleri arasında verilecektir.
Sanatçı “Zamansız Mekanlar” adı altında ürettiği eserleri için şunları ifade etmektedir: "Son üç senedir yoğunlaşmış olduğum çalışmalarım hakkında özetle şunları söyleyebilirim; Daha önceden de olduğu gibi insan eksenli bir tasarım ortaya koymaya çalışıyorum. Ancak bu kez insanın ayrılmaz parçaları olan zaman ve mekan ikilisini de yoğun olarak birlikte kullanıyorum. Dahası bu ikiliyi kullanırken işin zaman boyutunuda yok etmeye, böylece insanın "zaman" olgusu ile olan trajedisine gönderme yapıyorum."

Sanatçı Feyyaz İnanç, 1954 yılında İstanbul`da doğdu. 1976 ile 1981 yılları arasında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisinde Prof. Şadi Çalık`ın öğrencisi oldu. Aynı zaman içinde Prof. Dinçer Erimez, Güngör Taner , Gökhan Anlağan ve Prof. Özdemir Altan atölyelerinde resim eğitimi aldı.

1986 – 1992 süresince Viyana`da yaşayarak kendi atölyesinde çalışmalarına devam etti. Bu süre içerisinde yurt dışında pek çok kişisel sergiler açtı. Eserleri, yabancı sanat severlerin beğenisini kazanarak alıcı buldu. Sanatçı 1992 yılı sonunda istanbul’a dönerek, Erenköy`deki atölyesinde ressamligini, sanat egitimciligiyle birlikte sürdürmektedir.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT