Resul Aytemür - 657 ve Diğerleri

Tarihler: 04 Mayıs 2012 Cuma ~ 03 Haziran 2012 Pazar

Yer: Akademililer Sanat Merkezi

Adres: Balo Sok. No:37 Beyoğlu - İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 245 02 29

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 4, 2012 ~ Haz 3, 2012

Resul Aytemür, 4 Mayıs – 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi'nde "657 ve Diğerleri" isimli kişisel sergisi ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide, Sanatçı günümüz Türkiye'sinin orta sınıfını oluşturan insanların içinde bulunduğu sosyo kültürel yapıyı, yaşam biçimlerini, günlük hayatın diyalektiği içinde irdelemektedir.

Geleneksel yöntemlerden yararlanıp bunu yeni bir anlatım biçimine dönüştürmesi ve yaşadığı gerçeğin durum tesbitini yapması sanatçının her türlü belirsizliğe karşı gösterdiği anlamlı bir duruştur. Arka planda bir dönemi, bir düşünceyi anlatan resimlerin taşıdığı politik izler, yaşanmışlıkların önemli bir göstergesi niteliğindedir.

Aytemür gerek işlediği konular, gerek tekniği ve renk anlayışıyla çağdaş türk figür resminin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biridir.

Günümüz gerçeğinin anlam derinliği içinde yaşayan 657 ve Diğerleri'ni hikayelerini anlatan sergi 4 Mayıs - 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezinde görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT