Rizomatik Rastlantılar

Rizomatik Rastlantılar

Tarihler: 18 Mayıs 2018 Cuma ~ 30 Mayıs 2018 Çarşamba

Yer: F Sanat Galeri

Adres: Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak Polat Apt. No:38/2 Nişantaşı İstanbul

Telefon: 0 (212) 296 83 32

E Posta: fsanatgaleri@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 18, 2018 ~ May 30, 2018

“Rizomatik Rastlantılar”, adlı sergide; Anadolu coğrafyasındaki tüm mağaraların bir yaşam mekanı olmaktan çok bizde oluşturduğu imgesel kalıntılarla, tıpkı estetik tercihler gibi, kendi sembollerine kefil olduğu estetikle nasıl ilişkilendirildiğine dair yanıtlar aramaktayız. Samsun Bafra’daki Asarkale’de, Paflagonya döneminde oyulmuş taşlara bulaşan nem ve ışığın imgesel sonuçlarını yaşamadan çağımızı yaşamak tragedya değil midir?… Taşların içinde oyularak yapılmış bağlantılı yollar, bir varışa işaret eden çıkmazlar değildir.

Necmi Karkın AICA (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) üyesidir. Kişisel tercihi olarak kültür ve estetik üzerine çalışmalarını Nemrut Dağı etrafında yapmaktadır. Çağın zaman kavramından uzaklaşmış, nesneler dünyasından vazgeçmiş ve doğanın estetik olguları üzerinden kendi yaşam paradigmasının öğretisel halleriyle uzlaşmıştır. “Rizomatik Rastlantılar” sanatçının 5. kişisel sergisidir. Sergi, 18 adet yağlıboya ve akrilik çalışmadan oluşmaktadır. Ayrıca İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde Öğretim Görevlisidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT