Seçil Erel - Kuş Bakışı / Bird’s Eye View

Seçil Erel - Kuş Bakışı / Bird’s Eye View

Tarihler: 13 Mayıs 2016 Cuma ~ 15 Haziran 2016 Çarşamba

Yer: Siyah Beyaz Sanat Galerisi

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 13, 2016 ~ Haz 15, 2016

Siyah Beyaz Sanat Galerisi Seçil Erel’in “Kuş Bakışı” isimli sergisini izleyiciler ile buluşturmaya hazırlanıyor. Seçil Erel, mekanla bir alışveriş ya da yaşanmışa yeniden ulaşma, onu yeniden yakalama uğraşısında yeni boyutları araştırır. Resimleri, strüktürdeki kısıtlamaları yeniden biçimlendirerek katmanların üstüste gelmesiyle yeni alanlar yaratır ve sistemler önerir. Sanatçı kendi belleğindeki izleklerin görsel çözümlemelerini yaparak mimari planları bağlamlarından çıkararak onları üretiminin bir parçası haline getirir.

Erel, “Kuş Bakışı” isimli sergisi için şunları söyler; “Sanat üretimi yaşamımın içerisine yayılmış dünyayı tanıma, anlama, bakış açısı çeşitliliği bulma yöntemidir. Zaman ve mekan ilişkisinde sorguladığım varoluş ve aidiyet kavramları kişisel mekanlarımdan, dünyanın çeşitli yerlerine doğru yol almaya başladı. Evlerim ve atölyelerimin planlarını haritalama metodu ile kurgulayıp kendi alanlarımda kendimi aradığım ve bir türlü aidiyetimin ağırlığından kopamadığım seriden sonra 'geçtiğim yerler' serisi başladı. 'Geçtiğim yerler' bulunduğum mekanlarla kurduğum aidiyet ve varoluş hikayesi ile doğmuş bir seridir. Önce kaldığım bir ev, gittiğim bir bina, bir bahçe. Sonra bahçe büyüdü, yola çıktı, yol bitmedi devam edip şehre ulaştı, bir şehrin otobanı diğerininkiyle kesişti. Kendi alanında sıkışmaktansa çıkıp deneysel bir şekilde, zamanın içerisinde akmanın güzelliğini keşfetmemi sağlayan seyahatlerde fark ettim ki kendi alanımın dışına çıktığımda özgürüm ve kendime, kendi hayatıma başka açılardan bakıyorum. Çalışma prensibim de beni aynı şekilde etkiledi. Siyah Beyaz' daki sergim için özel olarak ürettiğim “Kuş Bakışı” dünyanın varlığından yola çıkan yeni bir kurgusal akış hikayesi oldu. 140 x 840 cm boyutundaki tuval resim onlarca katmanın üst üste gelmesi ile ve 2015 yılında gittiğim yerlerin, yolculukların, harcadığım zamanın birikimiyle oluşan bu iş sırasıyla Ankara, Duesseldorf, Basel, Büyük Ada, Bodrum, İsviçre’nin beş şehri ve son olarak Almanya'nın üç şehrinin planlarıyla oluştu. Sergi kapsamında dünya haritasına yeni bir önerme sunan bu işin yanı sıra tuvaller, kağıt, ışıklı resimler, renk defteri ve videosu, atlas sayfalarına notlar, baskı resimler olacak.”

Seçil Erel’in “Kuş Bakışı” isimli sergisini 13.05.2016 – 15.06.2016 tarihleri arasında Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde izleyebilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT