Seçim Karikatürleri Sergisi

Tarihler: 25 Mart 2009 Çarşamba ~ 31 Mart 2009 Salı

Yer: Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi

Adres: İstiklâl Caddesi Şahkulu Bostanı Sokak No:8 Tünel Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 293 12 70

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 25, 2009 ~ Mar 31, 2009
Meşrutiyet’ten Yeniden Çok Partili Hayata Seçim Karikatürleri Sergisi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen“Seçim Karikatürleri Sergisi”, yeniden çok partili hayata geçiş yılları olan 1946 ve 1950 seçim döneminde yayınlanmış karikatürlerden yapılan bir seçki.

Sergide, 1923’ten 1946 yılına kadar süren tek parti dönemi ve yeniden çok partili hayata geçişin aksamaları mizah diliyle yorumlanıyor. Meşrutiyet Dönemi’nde, 35 siyasi parti ve cemiyetin mücadele ettiğini düşündüğümüzde, 23 yıl süren Cumhuriyet Dönemi tek parti siyasetine, zamanın mizah ustalarınca getirilen eleştirileri anlamak daha da kolaylaşıyor. Dönemin gazete ve dergilerinde yayımlanmış olan bu karikatürlerin, 50 – 60 yıl gibi uzun bir süreden sonra dahi bizleri düşündürüp güldürüyor olması oldukça manidar.

Cumhuriyet, Yeni Sabah, Akbaba, Seçim Albümü, Diken ve Mizah gibi, dönemin süreli yayınlarında yayınlanmış olan karikatürler, Mart sonuna kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT