Seçkin Pirim - Disiplin Fabrikası

Tarihler: 07 Aralık 2011 Çarşamba ~ 27 Aralık 2011 Salı

Yer: Borusan Müzik Evi

Adres: İstiklal Cad. Orhan Adli Apaydın Sok. No:1 Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 336 32 80

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 7, 2011 ~ Ara 27, 2011

Borusan Kültür Sanat'ın mekân sponsorluğunu üstlendiği, Seçkin Pirim'in heykel çalışmalarının sergileneceği "Disiplin Fabrikası" sergisi 6 - 27 Aralık tarihlerinde Borusan Müzik Evi'nde gezilebilecek. Formların dış konturları çizilmiş bir dünyada hareket ettiğini, bir yandan da bireyin bunun aksini yaşamak için savaş verdiğini gösteren heykellerin yer aldığı sergi için bir de özel kitap hazırlanacak. Umur Yayınları Sanat Dizisi'nde yayınlanacak kitapta, Marcus Graf'ın Pirim'le yaptığı röportaj ve eserlerin değerlendirmesi bulunacak.

Borusan Kültür Sanat, Seçkin Pirim'in "Disiplin Fabrikası" başlıklı son dönem heykel çalışmalarının sergisine mekân sponsoru oldu. "Disiplin Fabrikası" sergisi, 6 - 27 Aralık tarihleri arasında Borusan Müzik Evi'nde gerçekleşecek. Sanatçının sergiye paralel olarak ürettiği kâğıt çalışmaları ise aynı tarihler arasında MERKUR 'de sergilenecek.

Kendi Sınırlarını Zorlayan Heykeller
Seçkin Pirim ilk kez "Disiplin Fabrikası" sergisinde kendi sınırlarını zorlayan, büyük ebatlı heykellerini sergiliyor. Pirim'in heykellerindeki formlar, dış sınırları belirlenmiş bir dünyanın içinde, sınırları görmezden gelerek hareket etmeye çalışan bireyin verdiği savaşı simgeliyor.

Heykeller, hayatın biri daha kaygan ve özgür, diğeri daha düzenli ve sistematik iki tarafını temsil eden katmanlardan oluşuyor. Pirim'in eserleri doğaya referansta bulunmak yerine, insan hayatının makineler, bilgisayarlar ve robotlar üzerine kurulu olduğu endüstri sonrası dünya ile bağlar kuruyor.

Sergi için özel bir kitap hazırlanacak ve Umur Yayınları Sanat Dizisi tarafından yayımlanacak. Kitapta, Marcus Graf'ın Pirim'le yaptığı röportaj ve yeni eserlerin değerlendirmesi yer alacak.

Seçkin Pirim Hakkında:
1977, Ankara doğumlu sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü mezunu. İstanbul, Frankfurt, Newyork, Şangay başta olmak üzere farklı şehirlerde 20'nin üzerine kişisel ve karma sergiyle sanatseverlerle buluşan Pirim, çağdaş tasarımları ve heykelleriyle günümüzün en önemli heykel sanatçılarından.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT