Şehirsel Anlatım

Tarihler: 05 Ocak 2013 Cumartesi ~ 23 Ocak 2013 Çarşamba

Yer: Deyim Sanat Galerisi

Adres: Şakayık Sk. Kamar Apt. No:47/1 Nişantaşı (Katotoparkı Sırası) Şişli İstanbul

Telefon: 0212 286 21 82 - 83

Faks: 0212 798 27 87

Web: http://http://www.deyim.com.tr

E Posta: info@deyim.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 5, 2013 ~ Oca 23, 2013

Deyim Galeri yeni şubesinde yabancı sanatçılar ile düzenlemiş olduğu sergilerin ardından Ocak ayında bu kez de Genç Türk sanatçıları siz sanatseverlerle buluşturuyor.

Şiirsel bir anlatım, en sıkıcı konuları bile okunur kılar. “Şehirsel Anlatım “ sergisinde içinde yaşadığımız şehir, ifade değiştirir. Eserler adeta sanatçıların dili ve kalemi olur.

Gülhan, Mustafa Demirpençe ve Ümmühan Tunçtürk’ün eserlerinde şehir ile ilgili duygu ve düşüncelerini buluyoruz. Yapıtlarının çıkış noktası olarak evrenselliği ele alan sanatçı Gülhan, işlerinin bazı yerlerinde kullandığı fosfor boya ile adeta şehrin gece halini bize gösterir. Eserlerini zamana ayak uyduran ve sinirli olarak tanımlayan Mustafa Demirpençe şehrin her yönünden etkilenir. Bazen bir peyzaj, bazen tren rayları… Ümmühan Tunçtürk ise yaşadığımız coğrafyadaki sosyo-kültürel dokunun çeşitliliğinden ortaya çıkan zıtlıklardan bir denge yaratır.

Yaşadığımız şehirler bütün insanlar için hem sevilen hem de eleştirilen yönleri vardır. Manzarasından, tarihi yerlerinden sonsuz keyif aldığımız gibi trafiğinden, çirkin yapılaşmasından, gürültü ve karmaşasından da şikayetçi oluruz. “Şehirsel Anlatım” da sanatçılar yaşadığımız şehri iyi ve kötü yönleriyle bize gösteriyor. Görselleri duygularımıza tercüman oluyor.

Şehirsel Anlatım sergisini gezerken sanatçılar ile aynı duyguları paylaşacağınıza inanıyor, iyi seyirler diliyor.

Şehirsel Anlatım

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT