Selçuk Başaran - ARTölye Sergisi

Tarihler: 07 Eylül 2011 Çarşamba ~ 20 Eylül 2011 Salı

Yer: Galeri Selvin

Adres: Arnavutköy Deresi Sok. No.3 Arnavutköy İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 263 74 81

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 7, 2011 ~ Eyl 20, 2011

Selçuk Başaran’ın “ARTölye” adlı kişisel resim sergis 7 – 20 Eylül tarihleri arasında Galeri Selvin’de yer alacak. Sanatçı “Artölye” ismini vermiş olduğu sergisinin temasıyla ilgili olarak “Sanat zamandan ve mekandan bağımsızdır. Her yerdedir ve her zamandır ama genellikle doğduğu yer sanatçının atölyesidir. Bir sanatçının atölyesi onun çalıştığı yerdir. Yaşadığı, nefes alıp verdiği, yarattığı, ürettiği yerdir. Hayatının geçtiği, o sonu gelmez kavgaların verildiği yerdir. Var olduğu yerdir. Atölye’nin kapısı yalnızca sanatçının görebildiği bambaşka, gizli bir dünyaya açılır.

Orada kapılar kapı, duvarlar da duvar değildir. Hatta belki duvarlar da yoktur, kapılar da… İmgelerden, düşlerden, görüntülerden, duygulardan, heyecanlardan süzülüp biçimlenmiş gizli bir dünyadır atölye…Bu sergimle sizleri son çalışmalarımın doğum yerine, kendi ARTölye’me davet ediyorum” diyor.

İlk kişisel sergisini 2006 yılında Ankara TCDD Sanat galerisinde açan Başaran, 2008 – 2009 yılları arasında çalışmalarına New York City’de devam etti. Buradaki çalışmalarının içeriği NYC izlenimleri üzerineydi. Aynı zamanda Manhattan 217 no’lu okulda çocuklarla workshop çalışmalarında bulundu. 2010 yılı Şefik Bursalı Resim Yarışması ve 2011 yılı Nuri İyem Resim yarışmaları’nda eserleri sergilenmeye değer görüldü. Sanatçı 2010 yılından beri Çankaya Universitesi’nde öğretim elemanı olarak Temel Resim Atölyesi I – II dersleri vermektedir.

Selçuk Başaran - ARTölye Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT