Şenay Akkurt - Aç Kapıyı Sen Geldin

Şenay Akkurt - Aç Kapıyı Sen Geldin

Tarihler: 06 Şubat 2016 Cumartesi ~ 28 Şubat 2016 Pazar

Yer: D'Art Galeri

Adres: Bereketzade Mah, Hacı Ali Sokak, Şükran Apt., No: 8 İstanbul

Telefon: 0542 253 66 65

Web: http://www.d-artgallery.org/

E Posta: info@d-artgallery.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 6, 2016 ~ Şub 28, 2016

Şenay Akkurt’un ilk kişisel sergisi “Aç Kapıyı Sen Geldin” D’art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. 6-28 Şubat 2016 tarihleri arasında açık olacak sergi, hayattaki sorgularımızı ve engellerimizi simgeleyen kilitlerden, çözümlerin kendimizde olduğunu müjdeleyen anahtarlardan, içsel yolculuğumuzda dönüşüme açılan kapılardan oluşuyor.

Seramik sanatçısı Şenay Akkurt’un “Aç Kapıyı Sen Geldin” adlı ilk kişisel sergisi, D'art Galler’de, 6-28 Şubat 2016 tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Ziyaretçileri yaşamdaki kilitler, kapalı kapılar ve çözüm arayışındaki seçilmiş anahtarlar arasında süregelen bir yolculuğa çıkaracak sergide; tamamı elde şekillendirilmiş ve sadece birer adet üretilen eserler yer alıyor. Akkurt, çalışmalarıyla, günlük yaşam içinde sıradanlaştırdığımız sorulara ve çok yakınımızda hatta kendi içimizde olduğunu fark edemediğimiz yanıtlarına gönderme yapıyor.

Adım atmakla yerinde saymak arasındaki tercih, dönüşümü başlatan ilk eşiktir
Hayat kendimize yaptığımız bir yolculuktur... Bu yolculuğun olasılıklar ve tercihler üzerine kurulu olduğunu ve karşımıza çıkan engelleri aşmak için akıl, sağduyu ve bilgi ile yolumuza devam edebileceğimizi söyleyen Şenay Akkurt, kilitleri açacak doğru anahtarı bulmak için bir adım atmak gerektiğine dikkat çekiyor. Önyargı ve öfkeden uzak bir adım… Serginin dileyen herkese kendi gerçeğini arama peşinde küçük de olsa bir cesaret vermek için aracı olacağını umuyor. Sanatçı; “İnsanoğlu ilk varoluşundan bu yana, yaşamını dönüştüren tüm hamleleri merak ederek, sorgulayarak hatta hayal ederek yapmıştır. Bir bakışta görebildiklerimiz ya da var olanla yetinmeyip ardındakini görmek istediklerimiz var. Açtığımız her kapı bizi bir çıkışa da götürebilir, aslında bir kaçış da olabilir. Seçimlerimiz, aradığımız cevaplar için yol almamızı da sağlayabilir, bir kısır döngünün içinde kaybolmamıza da neden olabilir. Yine de çözümleri bulmak ve doğru eşikten geçebilmek için denemekten vazgeçmemeliyiz” diyor.

Şenay Akkurt: “Çalışmalarım; içinden geçtiğimiz süreçlerin yansımalarıdır.”
MSÜ Sosyoloji mezunu olan Şenay Akkurt kültür ve sanat dünyası ile ilişkili yayıncılık yaptığı yıllarda Füreya Koral ile yaptığı bir röportajla seramik ile tanıştı. 2000 yılından beri süregelen sanat serüveninde kendine has “otodidakt” bir yol izledi. İfade aracı olarak seçtiği malzeme ise seramik çamuru oldu. İnsan doğasına en çok benzeyen malzeme olduğu için onu seçtiğini söyleyen sanatçı; kolay şekil alabilen ama kuralları olan, aldığını veren, saygı ve emek isteyen bir malzeme olarak tanımlıyor seramik çamurunu. Renklendirme yöntemi olarak sır’ın yanı sıra organik atıklar ve talaşların yanmasıyla sağlanan sürprizli ve tekrarlanamaz bir teknikle tamamlıyor çalışmalarını. Çalışma konularını ise; etrafımızı saran dünya, gündelik yaşamda insan, ilişkiler, toplumsal düşünce ve yaşam tarzları olarak özetliyor.

Şenay Akkurt sergiler:
2015 Karya Akademi / Zamanın Anları
2015 D'art Galeri / Koalisyon
2015 2. İstanbul Seramik Sanat Günleri
2014 Arkeopea / Anahtarlar ve Kilitler
2013 Bodrum Nurol Galeri / 1. Erkan Dülgeroğlu Seramik Çalıştayı Raku Günleri Sergisi
2012 311 Art Works / Hayal-et
2010 Pi ArtWorks Atölye Sergisi
2009 Pi ArtWorks Atölye Sergisi
2007 Pi Artworks Atölye Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT