Serdar Kaynak – Düalite Heykel Sergisi

Tarihler: 06 Mayıs 2015 Çarşamba ~ 30 Mayıs 2015 Cumartesi

Yer: Galeri Selvin

Adres: Dere Sok. No.3 Arnavutköy Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 263 74 81

Faks: 0212 263 74 82

Web: http://http://www.galeriselvin.com

E Posta: selvincg@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 6, 2015 ~ May 30, 2015

Serdar Kaynak, “Düalite” isimli kişisel sergisinde, ikilik, ikileme, ikilem, ikili denge gibi unsurlara yoğunlaşıyor. Serginin biçim yaklaşımını bu doğrultuda kurgulayan, doğadaki, evrendeki karşıtlık dengesini tamamlayıcı bir unsur olarak oluşturmaya çalışıyor. Konunun içerdiği anlamlar bakımından bir bağlam olarak zıtlığı, karşıt olmayı, çelişki yaratabileceği duygusal bir yaklaşımla biçimlendiriyor.

Düalite, hayatın her alanında iken, zıtlık-karşıtlık açısından hayatın içinde önemli bir denge oluşturuyor. Konuya tabi olan “Hayat Ağacı” bireyin zihinsel, düşsel bir çatışmanın ardından yaşadığı değişim ve dönüşümün mührü gibidir.

Sergide yer alan heykeller, sanatçının ele aldığı karşıtlıklar doğrultusunda, diyalektik olarak değil, bütünün olguları, birbirlerine olan akışı, zamanı gündeme getiren bir devinim, bir bağlılık olarak anlaşılabilir.

1977 yılında Çorum’da doğan Serdar Kaynak, 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Yüksek Lisans programına başladı. Yurt içinde 6 kişisel sergi açtı. Birçok karma sergi, fuar ve sempozyumlara katıldı.

2014 T.C. Kültür Bakanlığı 72. Devlet Resim ve Heykel Yarışması "Başarı Ödülü" Ankara, 2012 T.C. Kültür Bakanlığı 71. Devlet Resim ve Heykel Yarışması “Başarı Ödülü” Ankara, 2008 ÇORUMSİAD yılın başarılı sanatçıları dalında özel ödülü verilmiştir.

Kamusal alanlarda, müze ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, çalışmalarına İstanbul’da bulunan atölyesinde devam etmektedir.

Sergi 6 - 30 Mayıs 2015 tarihleri arasında Galeri Selvin’de ziyaret edilebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT