Serhat Akavcı’nın Ecdysis İsimli Sergisi

Serhat Akavcı’nın Ecdysis İsimli Sergisi

Tarihler: 14 Ekim 2021 Perşembe ~ 20 Kasım 2021 Cumartesi

Yer: Labirent Sanat

Adres: Çatma Mescit Mah. Tepebaşı Cad. No:56 Kat:2 34430, Beyoğlu / İstanbul İstanbul

Telefon: 0 531 712 45 25

Web: http://labirentsanat.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 14, 2021 ~ Kas 20, 2021

Serhat Akavcı’nın bireyin psikolojik dönüşümü ile eklembacaklıların kabuklarını değiştirdikleri dönemde yaşadıkları biyolojik metamorfoz arasında paralellik kurduğu fotoğraflarından oluşan ilk kişisel sergisi Ecdysis 14 Ekim 2021 tarihinde Labirent Sanat’ta açılıyor.

Ecdysis kabuk değiştirmek. Bedenin büyümesine, değişimine izin vermek, bir nevi yeniliğe imkan tanımak… Gözlemlenen dışsal bir değişim olsa da aslında hareket içten dışa doğru gerçekleşir. Doğadaki diğer canlılardan farklı olarak insanlardaki değişim ise uzun süreli ve sancılıdır. İşte Akavcı’nın sergide yer alan son dönem işleri de böyle değişim sürecinin üretimleri… Hem sanatçının hem asıl mesleği modellik olmayan bireylerin dönüşüm sürecine ait bir çeşit duraksama hali…

Serhat Akavcı, kimliğin dışsal, modifiye izlerini bulanıklaştırdığı, hatta gizlediği fotoğraflarında izleyiciyi, bedenin koruyucu ama bir o kadarda şeffaf katmanı, ten üzerinden bir diyaloğa davet ediyor. Akavcı’nın çalışmalarında nesneleştirdiği bedenler, söz ve yazı öncesi bir dönemin iletişim dilinin taşıyıcıları gibi… Kendini sunarken gizleyen, kendi olmak için tüm çıplaklığıyla dışa yerleşmiş figürlerin, beden dili üzerinden yazılmamış hikayelerine tanık oluyoruz.

Serhat Akavcı’nın Ecdysis isimli sergisini 14 Ekim – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Labirent Sanat’ta görebilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT