Serkan Küçüközcü - Sınır-sız Devinim

Serkan Küçüközcü - Sınır-sız Devinim

Tarihler: 25 Nisan 2022 Pazartesi ~ 10 Haziran 2022 Cuma

Yer: Anna Laudel Contemporary

Adres: Bereketzade, Bankalar Caddesi 10 Karaköy Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 32 57

Web: http://annalaudel.gallery/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 25, 2022 ~ Haz 10, 2022

Anna Laudel, sanatçı Serkan Küçüközcü’nün kullandığı renkler ve figürlerle izleyiciyi yolculuğa çıkaran tablolarının bir araya geldiği "Sınır-sız Devinim" isimli kişisel sergisine 26 Nisan – 10 Haziran 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Küçüközcü, yaşam ve doğayla kurduğu ilişkinin bir göstergesi olarak doğal mekânları tablolarında betimlerken peyzaj resminin çağdaş sanata bakan yüzünü vurguluyor ve dış dünyanın iç dünyamızla olan ilişkisini yansıtıyor.

Hayatın olağan akışında buzdağının görünmeyen tarafında rolünü sürdüren bilinçaltı, Küçüközcü’nün fırça darbelerinde sınırsız ve zamansız ilişkilerin kurgulandığı bir düzlemde beliriyor. Bilinçaltından gün yüzüne çıkan imgelerle sanatçı çocukluk ve masumiyeti işaret ederken; oyun, oyuncak ve hikayelere ait parçaları birer simge gibi resme taşıyor. Mekânın kendine ait gerçekliğini altüst ederek kompozisyondaki yerini alan nesne ve figürler; ıssızlık ve zamansızlık hislerini uyandırırken gerçeküstücülüğe de kapı aralıyor.

Sergiye adını veren sınırsızlık olgusu, bilinci ve bilinçaltını uzlaştırırken, aynı zamanda sanatçının gelenekselden çağdaşa devinen bir resimsel pratiğinin mücadele alanı olarak yorumluyor.

Sürekli bir yolculuk hali gibi olan bu mücadele alaı Küçüközcü’nün eserlerinde geçmiş ve geleceğin, hayal ve gerçeğin, madde ve ruhun sınırsızlığına açılıyor.

Serkan Küçüközcü’nün sanatseverleri rengarenk bir yolculuğa davet eden peyzaj eserlerinin yer aldığı “Sınır-sız Devinim” sergisi, 10 Haziran 2022 tarihine kadar Anna Laudel’de görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT