Sertap Yeğin - Düşler Coğrafyasindan İzler Resim Sergisi

Tarihler: 29 Mayıs 2014 Perşembe ~ 21 Haziran 2014 Cumartesi

Yer: Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi

Adres: Balo Sok. No:37 Dogançay Müzesinin yanı Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 02 29

Web: http://http://www.akademililer.com

E Posta: beyogluakademililer@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 29, 2014 ~ Haz 21, 2014

Akademiler Sanat Merkezi 29 Mayıs – 21 Haziran 2014 tarihleri arasında Sertap Yeğin’in “Düşler Coğrafyasından İzler” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratörü Denizhan Özer tarafından yapılan sergide, sanatçı yaşadığımız hayata ait ve düşlerimizde, geçmişimizde kalan yaşam izlerini irdelemektedir. Arındırılmış yüzeyler üzerinde monokrom renk anlayışı ve klasik bir anlatım yapısıyla oluşturulan resimler, günümüz insanına ait imgeleri geçmiş zaman dilimlerine ait kadrajlarla izleyici önüne çıkarmaktadır.

Düşlerimizde kalan ve bilinçaltımızı etkileyen yaşam izlerinin yer aldığı resimlerde Sertap Yeğin’in tuval üzerinde zamanı ortadan kaldırarak kendi kurguladığı ve her yere ait olabilecek bir manzara içinde duran figürlerle unuttuğumuz görsel durumları ortaya çıkarması oldukça dikkat çekicidir.

Farklı bir desen anlayışı ile beslenen yağlı boya resimlerde yer alan figürlerin zamansız ve bilinmeyen yerlere ait kurgusal durumlarını evrensel bir bakış açısıyla ortaya koyan “Düşler Coğrafyasından İzler” sergisi 21 Haziran’a Pazar günleri hariç hergün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT